TOP

Badania tajemniczy klient- dla kogo?

Jaka branża, taki sposób kontroli. Badania tajemniczy klient sprawdzają się w wielu branżach, szczególnie tych usługowych. Są na tyle efektywne, że warto zastanowić się, czy nie wprowadzić ich do swojej firmy.

Gdzie powinien pójść tajemniczy klient?


Badanie tajemniczy klient sprawdzi się we wszystkich firmach handlowych i usługowych, które posiadają własne sklepy, salony, czy punkty sprzedaży. Branże mogą być przeróżne: RTV/AGD, odzieżowa, obuwnicza, motoryzacyjna i wiele innych.

Tajemniczy klient znajdzie się także w hotelu. W końcu tam jakość obsługi też jest niezwykle istotna. Oceni zachowanie recepcjonistki oraz przygotowanie pokoju na jego pobyt. To wszystko sprawi, że po krótkim czasie będziecie wiedzieć, jak funkcjonuje wasz hotel i co warto w nim zmienić, a co naprawić.

Wszelkie punkty obsługowe to także miejsce, w których sprawdzi się tajemniczy klient- oceni zarówno jakość obsługi, jak i znajomość proponowanych ofert.

Banki to także miejsce, w których klient powinien być na pierwszym miejscu! Rzetelna obsługa, dokładne wytłumaczenie klientowi zawiłości, prawidłowe wdrażanie nowych ofert i promocji- to tylko kropla tego, co musi sprawdzić tajemniczy klient w bankach, instytucjach ubezpieczeniowych i finansowych także.

Urzędy! To miejsca, które bardzo często napawają nas strachem. Może, gdyby częściej badał je tajemniczy klient, tym przyjemniej chodziłoby się do urzędów załatwiać jakiekolwiek sprawy? W końcu urząd to miejsce dla nas, a nie dla urzędników. Tylko czasami niektórzy o tym zapominają.

Tajemniczy klient może przeprowadzać badania także w firmach transportowych! Na myśli mamy tutaj taksówki, pociągi, czy autobusy. W końcu można w nich sprawdzić jakość świadczenia usług, dbałość o klienta, czy wdrożenie wszystkich przepisów i wytycznych firmy.

Restauracje, bary, kawiarnie- tak, do nich także chodzi na badania tajemniczy klient. Poziom obsługi, jakość przygotowanych potraw, czy ekspozycja- to rzeczy, na które szczególnie zwraca uwagę.

Agencje pracy to miejsca, do których chodzimy z sercem na dłoni. Liczymy na pomoc w odnalezieniu pracy marzeń. W końcu to ich obowiązek prawda? W agencji pracy powinni nam założyć profil, a potem informować o ofertach pracy telefonicznie. Nie jest to urząd pracy, ale obowiązują w nim podobne zasady. Co tajemniczy klient może sprawdzić w agencji pracy? Chociażby poziom obsługi klienta.

Biura podróży udajemy się tam, gdy chcemy zaplanować idealne wakacje. Często drogie wakacje. Biuro podróży ma obowiązek przedstawi nam najciekawsze oferty oraz poinformować o wszystkich formalnościach związanych z podróżą np. wykupieniu ubezpieczenia, czy wyrobienia karty EKUZ. Tajemniczy klient jest po to, by sprawdzić, jak biuro podróży wywiązuje się ze swoich obowiązków. Czy faktycznie przekazuje klientowi wszystkie najważniejsze informacje, czy niekoniecznie?

Warto zainteresować się badaniami tajemniczy klient, gdy chcemy sprawdzić, jak funkcjonuje nasza firma, działalność, czy punkt usługowy. Po badaniu dostaniemy wszystko czarno na białym.

Categories Technologia
zen-satori.org anisabutt.com northtexaswish.org