TOP

Energetyczna oszczędność w przedsiębiorstwie dzięki pompom ciepła

Ostatnie lata upływają przedsiębiorcom na szukaniu dodatkowego wsparcia finansowego poprzez wykorzystywanie oszczędności. Unia Europejska z powodzeniem wdrożyła program oszczędności energetycznej nie tylko dla domów mieszkalnych, ale również dla przedsiębiorstw. Proponowane audyty energetyczne są szansą na zdobycie pokaźnej puli nagród finansowych z Unii Europejskiej. Jest o co walczyć, ponieważ w kwestii energetyki oraz ochrony środowiska struktury europejskie są bardzo hojne!

Audyt energetyczny – dlaczego nagle stał się taki ważny?

 

Audyt energetyczny jest dzisiaj niezwykle potrzebny, od 2021 roku stał się obowiązkowy dla wszystkich przedsiębiorstw. Kiedyś był tylko propozycją dla chętnych. Dzięki regularnemu przeprowadzaniu audytu przedsiębiorcy mogą dokładnie wyliczyć straty energetyczne w siedzibach swoich firm, by potem, poprzez działania z profesjonalistami znaleźć sposoby na dodatkowe zaoszczędzenie energii elektrycznej, a także przewodzącej ciepłą wodę. Zbyt duża strata energii w przedsiębiorstwie może oznaczać, że zużyła się dotychczas stosowana pompa ciepła. Jak podaje portal http://www.krispol1liga.pl/, nowoczesne pompy ciepła umożliwiają znacznie zaoszczędzenie przepływu energii. Poleca się wynająć specjalistów do ich montażu, ponieważ laicy nieobeznani w temacie nie do końca odnajdą się w pracach konstrukcyjnych.

 

Pompa ciepła – wydajne źródło energii

 

Zaoszczędzone na energii środki w firmie przeznaczyć można na różnorodne przedsięwzięcia. Korzystanie z programów unijnych zawsze daje wiele pozytywnych możliwości. Dodatkowe, zaoszczędzone kwoty można zainwestować w szkolenia i wyjazdy integracyjne o charakterze rozwojowym. Pompy ciepła projektowane współcześnie różnią się znacznie od tych stosowanych 15 czy 20 lat temu. Tutaj mamy często styczność z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, sterowaniem za pomocą dodatkowych systemów zarządzających. Wszystko po to, by straty energetyczne proporcjonalnie zmalały w stosunku do stopnia zużycia.

Categories Technologia