TOP

Jak pozbyć się szpecących blizn?

Blizny to problem natury zdrowotnej, ale i estetycznej. Zwłaszcza jeśli są widoczne dla innych, powodują uczucia ogromnego dyskomfortu. Nie są jednak wyrokiem. Obecnie istnieją skuteczne metody leczenia tkanki bliznowatej. Jak wygląda profesjonalne usuwanie blizn i gdzie zgłosić się na zabieg?

Jak powstają blizny?

Żeby na ciele powstała blizna, nie potrzeba wiele. Wystarczy mocniejsze naruszenie tkanki, na przykład w wyniku drobnego wypadku albo poważnych problemów dermatologicznych (jak trądzik młodzieńczy), żeby tkanki zostały przerwane, a w wyniku gojenia powstała tak zwana tkanka bliznowata, popularnie nazywana blizną.
Im poważniejsze uszkodzenie skóry, tym blizna jest głębsza i bardziej widoczna. O ile niewielkie uszkodzenia można z powodzeniem leczyć przeznaczonymi do tego celu maściami (doskonałymi np. w przypadku trądziku), o tyle duże, rozległe i mocno widoczne blizny wymagają profesjonalnego potraktowania. Chociażby blizny pooperacyjne czy powypadkowe są trudne do usunięcia – można się jednak na trwałe ich pozbyć, stosując laserowe usuwanie blizn.

Jak wygląda laserowe usuwanie blizn?

Najskuteczniejsza w usuwaniu utrwalonych, zajmujących dużą powierzchnię ciała blizn jest metoda laserowa. Jej zaletą jest doskonałe działanie oraz bezbolesność.
Na czym polega laserowe usuwanie blizn? Cały proces jest szybki i prosty oraz nie wywołuje dużego dyskomfortu u pacjenta. Nakierowany na skórę laser wnika w tkankę bliznowatą i rozbija ją oraz stymuluje skórę do regeneracji. W miejscu uszkodzonej skóry pojawia się zdrowa, gładka, o naturalnym kolorze. Stopień natężenia lasera jest dostosowany do głębokości blizny, zawsze utrzymany na bezpiecznym poziomie, dzięki czemu zabieg nie jest ryzykowny oraz nie wywołuje bólu.

Gdzie usunąć blizny metodą laserową?

Metodę laserową stosuje coraz więcej klinik. Pragnąc poddać się laserowemu usuwaniu blizn, najlepiej znaleźć ośrodek w swojej okolicy i sprawdzić, jakie opinie o nim mają inni pacjenci.
Przed zabiegiem trzeba umówić się na wizytę kwalifikującą, podczas której specjalista oceni możliwość wykonania laserowego usuwania blizn oraz poinstruuje pacjenta, jak przygotować się do zabiegu, żeby osiągnąć jak najlepszą skuteczność oraz zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Categories Zdrowie i uroda
rupaulonfox.com flyingmidshipmen.org sseinc.org