TOP

Jak przygotować skórę do depilacji laserem?

Pozbywanie się zbędnego owłosienia stało się już naszym prawie codziennym rytuałem. Przy wykorzystaniu różnych metod staramy się usuwać włoski z kończyn dolnych, pach, okolic bikini czy twarzy. Do tej pory nie było to jednak proste bowiem dostępne metody radziły sobie z owłosieniem na krótko, zabiegi trzeba było powtarzać nawet co kilka dni a włosy odrastały – nierzadko jeszcze bardziej gęste, ciemniejsze i mocniejsze. Dzisiaj doskonale radzi sobie z tym problemem medycyna estetyczna.

Zabiegi, które cieszą się największa popularnością w gabinetach dermatologicznych i klinikach to depilacja laserowa. Nieinwazyjna i w pełni bezpieczna technologia, dzięki której nadmierne owłosienie może zostać usunięte na zawsze. Depilacja włosków przy wykorzystaniu lasera jest metodą, z której może skorzystać niemalże każdy, wybierając dowolna partię ciała. Przeciwwskazaniem są choroby skóry, ciąża czy przyjmowanie leków światłouczulających. Skóra nie może być też opalona, bowiem wiązki laserowego światła mogą wywołać trwałe przebarwienia. Aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i zdobyć szczegółową wiedzę na temat przeprowadzanego zabiegu i wszelkich zaleceń lekarskich, każdy pacjent musi odbyć wizytę kwalifikującą – takie praktyki stosuje się przynajmniej w renomowanych gabinetach i tylko z takich powinno się korzystać.

infografika depilacja

Przygotowanie do zabiegu

Podczas konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem dermatologiem dowiemy się, iż skóra, z jakiej będą usuwane włoski nie może być podrażniona ani poraniona. Musi być za to dokładnie oczyszczona i osuszona a owłosienie nie może być dłuższe niż na 1 centymetr. Włosów nie wolno wyrywać pęsetą, usuwać woskiem ani depilatorem. Na miesiąc przed pierwszym zabiegiem nie można też zażywać kąpieli słonecznych, stosować samoopalacza ani uczęszczać do solarium. Dermatolog sprawdzi również, czy skóra nie jest zbyt podrażniona ani poraniona. Przeciwwskazaniem są zmiany skórne o charakterze wirusowym i bakteryjnym. Depilacja laserowa nie zostanie przeprowadzona u pacjentów z grzybicą, świerzbem, łuszczycą czy bielactwem.

Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Categories Zdrowie i uroda
Tags depilacja
reportaż Aven Sentiniel - strona 1 systemy składowania apartamenty w Szczawnicy ortodoncja katowice