TOP

Jak wybrać odpowiedni krem do twarzy?

Jeśli chodzi o wybór kremów do twarzy, to przede wszystkim najważniejsze jest określenie potrzeb, a te zależne są chociażby od wielu i stanu skóry. Kiedy jesteśmy w stanie stwierdzić, co dokładnie chcemy poprawić lub chronić, możemy udać się do drogerii lub apteki, żeby znaleźć kosmetyki odpowiednie dla nas. Podczas wyboru warto również konsultować się z profesjonalistami – lekarzem lub farmaceutą.

Jednym z najczęściej kupowanych kremów jest krem liftingujący, który z założenia przeznaczony jest do skóry dojrzałej, dlatego przeznaczony jest zwykle dla pań do czterdziestym roku życia. Oczywiście ważniejsze, niż sam wiek zainteresowanej, jest stan skóry jej twarzy – nie zawsze przecież skóra potrzebuje takiego kremu, dlatego odpowiednie oszacowanie jest niezwykle ważne. Kiedy jednak okazuje się, że to właśnie kosmetyk niezbędny, trzeba stanąć przed niezwykle ważnym zadaniem – wyborem odpowiedniego kremu. A to nie jest proste, ponieważ na rynku jest ich bardzo wiele i wszystkie zapewniają określone rezultaty po dłuższym stosowaniu.

Jędrność i elastyczność

Z wiekiem skóra traci swoje naturalne właściwości. To rzecz naturalna. Szczególnie wtedy, gdy skóra twarzy jest narażona na niszczące ją czynniki – bez wątpienia ogromny wpływ na jej niszczenie ma słońce. Należy zawsze stosować odpowiednie filtry, które pozwolą na ochronę. Jeśli jednak skóra wymaga interwencji, koniecznie trzeba znaleźć właściwy krem liftingujący. Najważniejsze, żeby dawał o odpowiednie rezultaty, czyli w tym wypadku jędrność, elastyczność i widoczną poprawę napięcia skóry. Producenci często sugerują, że krem zaczyna działać już po kilku dniach. Bywa z tym różnie, ale pewne jest jedno – tego typu kosmetyki trzeba stosować regularnie i przez dłuższy czas. Dopiero wtedy efekty będą zadowalające.

Nowoczesne rozwiązania

Krem coraz częściej ma w swoim składzie takie dodatki jak retinol, kwas hialuronowy i peptydy. To one mają spełnić tę najważniejszą rolę, czyli zwiększyć napięcie skóry, dodać jej elastyczności. Ważne jest również wnikanie w skórę, które nie zawsze jest odpowiednie – a jeśli nie jest, krem nie będzie działał jak należy. Dlatego właśnie dobre i skuteczne kosmetyki powinny mieć składniki wpływające na wchłanialność. Podczas poszukiwania skutecznych kremów liftingujących nie powinno się oszczędzać, ponieważ tylko te pochodzącej z wyższej półki zapewnią nam odpowiednie efekty podczas regularnego stosowania. Jak zapewniają niektórzy producenci, kuracja kremem zapewnia świeżość i młodzieńczy wygląd skóry – to jest możliwe!

Sprawdź: Sklep Farmona.

Categories Zdrowie i uroda
opakowania ozdobne ortodoncja katowice