TOP

Kiedy pochłaniacze wilgoci kontenerowe są niezbędne?

Pochłaniacze wilgoci stosowane są przede wszystkim w transporcie drogowym, lotniczym oraz wodnym – doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie zabezpieczenia ładunku.

Pochłaniacze wilgoci wykorzystywane są najczęściej podczas przewożenia materiałów zagrożonych działaniem wilgoci, których absorpcja wilgoci jest znacznie wyższa niż w przypadku innych produktów.

W przypadku jakich materiałów pochłaniacze wilgoci kontenerowe są wskazane?

Tego rodzaju produkty najczęściej wykorzystywane są podczas transportu materiałów budowlanych, jak również odzieży. Szczególnie odzież sprowadzana z Azji do Europy musi przebyć długą drogę – wtedy ich zastosowanie jest niezbędne. Pochłaniacze wilgoci kontenerowe nie są wskazane przy transporcie żywności – istnieje obawa rozszczelnienia opakowania z pochłaniaczem i przedostanie się do produktów spożywczych.

W jakiej formie dostępne są pochłaniacze wilgoci?

Najwięcej firm zajmujących się tym zagadnieniem oferuje pochłaniacze wilgoci w formie niewielkich kuli, zamkniętych w szczelnym opakowaniu, najczęściej ze wzmocnionego materiału celulozowego. Tego rodzaju produkt dostarczany jest do klienta. Opakowanie z pochłaniaczem umieszczane jest na ścianie kontenera, Możliwe jest zastosowanie kilku opakowań pochłaniacza.

Categories Ciekawe
Wybierz wygodny leżak – patio dopasowane do naszych potrzeb meble z metalu do ogrodu musopensource.com