TOP

Kiedy warto wykonać lifting twarzy?

Jak długo zachować młody wygląd? Kremy przeciwzmarszczkowe spowalniają starzenie się skóry, ale nie usuwają zmarszczek i bruzd, które już powstały na skórze. Nie radzą sobie także z powolną zmianą kształtu twarzy. Rozwiązaniem na tego rodzaju problemy jest lifting twarzy. Na czym polega ten zabieg i kiedy warto się na niego zdecydować?

Jak zmienia się skóra z wiekiem?

Starzenie się w dużej mierze dotyczy skóry. To partia ciała, która jest bardzo wrażliwa na upływ czasu. Z wiekiem skóra staje się słabsza, traci elastyczność, jest bardzo podatna na wszelkie zmiany. Na skórze pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Twarz traci swój owal.
W okolicach podbródka pojawia się zwisająca skóra, oczy stają się mniej wyraźne, ponieważ powieki zaczynają nieestetycznie opadać. Zwisająca skóra powoduje, że osoba wygląda na coraz starszą i bardziej zmęczoną. To zmiany, które są nieuniknione i prędzej czy później dotykają każdej osoby.

Czym jest lifting twarzy i komu jest polecany?

Jak radzić sobie z kurzymi łapkami, zmarszczkami i obwisającą, pomarszczoną skórą? Profilaktycznie można stosować kremy przeciwzmarszczkowe. To jednak nie wszystko. Dużo większą skuteczność, zwłaszcza w przypadku już powstałych zmian na twarzy, ma lifting twarzy.
Lifting twarzy to zabieg, który polega na lekkim naciągnięciu skóry, po jej wcześniejszym nacięciu. Naciągnięta skóra odzyskuje gładkość, staje się bardziej elastyczna. Twarz odzyskuje gładkość, staje się na powrót piękna i zdrowa. Znikają zmarszczki i bruzdy, a także obwisająca skóra z podbródka czy powiek.

Gdzie zgłosić się na lifting twarzy?

Zabieg liftingu twarzy jest wykonywany w klinikach medycyny estetycznej. Żeby móc go wykonać, trzeba przejść odpowiednią kwalifikację. Niezbędne jest wykonanie ogólnych badań, które potwierdzą dobry ogólny stan zdrowia.
Przeciwwskazaniem jest ciąża oraz okres karmienia piersią, nie można także zmagać się z zapaleniem skóry ani aktywną infekcją. Trwałym przeciwwskazaniem są poważne choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, łuszczyca, nowotwory czy epilepsja. Pacjent nie może mieć także wszczepionego rozrusznika serca. Musi być w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, powinien znać konsekwencje zabiegu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Categories Zdrowie i uroda
Stolik pomocniczy do kanapy loft usiek.pl fect-meble.pl