TOP

Na czym polegają szkolenia skiturowe?

Zima to cudowny okres dla miłośników dyscyplin sportowych uprawianych o tej porze roku. Prym wiedzie tutaj narciarstwo oraz łyżwiarstwo. Coraz popularniejszy staje się jednak skitouring, czyli zimowa turystyka górska.

O co w tym chodzi?

Skitouring to w sporym uproszczeniu wycieczki górskie na nartach. Przy pomocy odpowiedniego sprzętu wchodzimy na szlaki i zbocza, po czym zjeżdżamy z nich. Jest to świetna zabawa i ogromna atrakcja dla osób, lubiących zwiedzać góry. Często udostępniane są specjalne trasy (którymi latem przebiegają szlaki turystyczne), na których w bezpieczny sposób można zająć się skiturowym szaleństwem.

Dla początkujących ogromnie ważne są szkolenia skiturowe. Dzięki nim można dowiedzieć się podstawowych zagadnień związanych z narciarstwem wysokogórskim. Eksperci przygotowują nas do „pójścia w trasę”. Pokazują nam techniki wspinania się na nartach, zjazdu, czy też pierwszej pomocy. Oprócz tego uczą, jaki sprzęt jest nam potrzebny oraz jak odpowiednio dobrać go do naszej postury i stylu skituru, jaki chcemy uprawiać. Udział w szkoleniach skiturowych powinien być pierwszym punktem na naszej drodze do skitouru.

Nie tylko dla amatorów

Szkolenia skiturowe najczęściej odbywają się w grupach. Nie są to jednak tylko obozy narciarskie, podczas których dowiadujemy się podstaw. Firmy zajmujące się szkoleniami skiturowymi organizują również wycieczki dla osób, które wiedzą „z czym to się je”. Na takich wyjazdach profesjonalni nauczyciele pokazują nam m.in. zaawansowane techniki zjazdu skiturowego, czy wyznaczania tras.

Zorganizowane wyjazdy skiturowe oferują także przetestowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Profesjonaliści mogą odwiedzić miejsca, w których sprawdzą swoje umiejętności oraz zobaczą piękne widoki. Udział w szkoleniach jest także szansą na spotkanie ciekawych ludzi, którzy podzielają naszą pasję i wymienią się z nami swoimi doświadczeniami.

Czy tylko grupowo?

Mimo tego, że szkolenia skiturowe zazwyczaj odbywają się w grupach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby podjąć się zajęć indywidualnych. Są one „skrojone” pod nasze umiejętności, sprzęt i oczekiwania względem narciarstwa. Jest to także możliwość poprawy swoich zdolności pod okiem eksperta, który wytknie nam błędy i skoryguje naszą technikę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/

Często firmy zajmujące się skitourem mają w swojej ofercie przeprowadzenie szkolenia dla zorganizowanej grupy. Są to specjalne wycieczki i lekcje, przygotowane pod oczekiwania i umiejętności skiturowe konkretnych osób. Jest to idealna okazja, by wraz ze znajomymi zapoznać się z narciarstwem wysokogórskim.

Categories Turystyka
rupaulonfox.com ntumobile.org polishcourse.pl