TOP

Nietuzinkowy dom z drewna

Współcześnie budowanie domu jest znacznie prostsze i szybsze niż w czasach naszych rodziców i dziadków. Wszystko za sprawą powszechnej dostępności materiałów budowlanych jak i możliwości wynajmowania ekip budowlano-remontowych, których zadaniem jest wzniesienie budowli i wykończenie jej od wewnątrz. Dawniej domy wznoszono siłą własnych rąk, a dostępność materiałów była wątpliwa, przez co sama budowa rozciągała się mocno w czasie. Dzisiaj dom murowany możemy wybudować w rok-dwa lata. To jednak nie jedyna zmiana!

Czy zawsze konieczny jest kredyt?

Niestety, obecnie łatwość w budowaniu domu wymaga zaciągnięcia olbrzymiego kredytu. Mimo tego wiele osób decyduje się na takie zobowiązanie – dom jest dla nich odpowiednikiem większej prywatności, możliwości uprawiania ogrodu, korzystania ze znacznie większej przestrzeni życiowej. Okazuje się jednak, że nie trzeba wydawać majątku na budowę domu – wszystko za sprawą technologii domów drewnianych całorocznych. Co warto o nich wiedzieć? Czy sprawdzą się w Polsce?

Domy drewniane – dobra inwestycja!

Tanie domy drewniane to swoista nowość na polskim rynku – moda na ten rodzaj konstrukcji przywędrowała do nas z północy, ze Skandynawii. Obecnie w Polsce działa kilka topowych firm, które oferują możliwość wybudowania domu w tej technologii.
Jakie są zalety domów drewnianych całorocznych?
Jednym z powodów dla wyboru domu tego typu jest czas jego budowy – ze względu na wykorzystane elementy budowlane sama budowa trwa od 2 do 4 miesięcy, a jedynym elementem murowanym są fundamenty. Dom budowany z drewna posiada doskonałą nośność, jak również wspomaga zachowanie optymalnej temperatury wewnątrz. Dostrzeżemy to wraz z pierwszymi rachunkami za ogrzewanie!
Sam koszt wybudowania tego rodzaju domu jest nawet do 40% mniejszy niż w przypadku klasycznych domów murowanych. To olbrzymia oszczędność!

Categories Dom i Wnętrze
apartamenty w Szczawnicy Stomatolog w krakowie