TOP

Rozliczenie podatku z Austrii – to proste!

Podjęcie pracy poza granicami Polski jest dla wielu rodaków szansą na lepsze życie i międzynarodową karierę. Na liście najczęściej obieranych kierunków znajdują się już nie tylko Niemcy, Anglia czy Holandia. Coraz większa rzesza Polaków decyduje się opuścić kraj i szukać szczęścia w Austrii – niewielkim kraju stwarzającym ogromne możliwości rozwoju.

Legalna praca popłaca

Obawa o skomplikowane procedury urzędowe i sposób rozliczania swojego dochodu skutecznie zniechęcają emigrantów do podjęcia legalnej pracy za zachodnią granicą. Jeśli i Ty rozważasz wyjazd w celach zarobkowych, możesz odłożyć troski na bok! Na polskim rynku funkcjonują firmy, które pośredniczą w kontaktach z zagranicznymi urzędami skarbowymi. Składając w terminie komplet dokumentów, możesz liczyć na wzrost nadpłaconej kwoty oraz skorzystać z dodatkowych ulg, jakie przysługują na przykład rodzinom z dziećmi. Pamiętaj jednak, że praca bez umowy przekreśla szanse na otrzymanie zwrotu.

Rozliczenie podatku z Austrii

Rozliczenie podatku z Austrii jest prostsze, niż może się wydawać! Pierwszym krokiem do uporządkowania spraw urzędowych jest skompletowanie dokumentów. Najważniejszym z nich jest Lohnzettel, czyli austriacki odpowiednik polskiego PIT-11 (dokument otrzymany od pracodawcy potwierdza wysokość naszych przychodów).

Cała procedura postępowania, spis niezbędnych druków i szczegółowe informacje na temat rozliczania się z austriackim fiskusem opisane są na stronie zwrot-podatkow.pl. Zanim zaczniesz samodzielną batalię z urzędem, warto skontaktować się ze specjalistami. Korzystając z usług profesjonalnych firm zajmujących się międzynarodowym prawem podatkowym, zyskujesz spokój i pewność, że cała procedura zakończy się szybko i korzystnie.

 

 

Categories Ciekawe
imagesduo.com o-kultury.pl ntumobile.org