TOP

Skoki spadochronowe – metodą na udane wakacje.

Wakacje to idealny moment na eksperymenty rekreacyjne. Jedni lubią odpoczywać biernie- leżąc na plaży, a innym odpowiada aktywny wypoczynek, gdyż nie potrafią usiedzieć w miejscu. Tym niespokojnym duchom z pewnością przypadną do gustu spadochronowe skoki nad morzem.

Czy istnieje jakaś dogodna pora na rozpoczęcie nauki skakania?

W zasadzie każda pora roku jest dobra. Przy czym lato to okres, kiedy najkorzystniej rozpocząć treningi. Po pierwsze sprzyja temu aura. Po drugie wakacje to czas urlopów, więc ma się stosunkowo najwięcej czasu na przyjemności. Po trzecie w tym okresie cała rodzina przebywa razem, to doskonała okoliczność, by pomyśleć o wspólnych treningach. Po czwarte skoki nad morzem są alternatywą na rozruszanie siebie i pozostałych członków rodziny sprzed ekranu telewizora.

Czy skoki nad morzem różnią się czymś od innych tego typu zajęć?

Najważniejsza różnica jest taka, iż na plaży znacznie łatwiej wylądować, bo sprzyja temu miękkie podłoże. W terenach górzystych jest to znacznie trudniejsze. Po drugie nad morzem są silniejsze wahania siły wiatru, więc trzeba zachować większą ostrożność. Po trzecie widoki są zachwycające, więc choćby z tego powodu można zdecydować się na ten krok.

Po czwarte, gdy nie zachowa się należytej ostrożności, to można zażyć przymusowej kąpieli w morzu. Po piąte tereny nadmorskie, mimo iż atrakcyjne nie są oblegane przez cały rok, toteż łatwiej się zapisać na zajęcia poza sezonem niż w jego trakcie. Chodzi o to, że nadmorskie ośrodki szkoleniowe raczej nie borykają się z nadmiarem chętnych, przynajmniej od kwietnia do czerwca.

Czy istnieją jakiś przeciwwskazania co do uprawiania skoków nad morzem?

Istotną przeszkodą jest z pewnością zły stan zdrowia kursanta. Jednak nie chodzi tu o miejsce uprawiania skoków, a bardziej o to, że kłopoty zdrowotne zagrażają życiu kursanta. Na przykład osoby cierpiące na epilepsję, cukrzyce pierwszego typu oraz mające problemy z sercem nie powinny uprawiać skoków spadochronowych. No, bo co będzie, jeżeli stracą przytomność w trakcie skoku. Kto im wtedy pomoże. Nawet obecność doświadczonego instruktora może okazać się niewystarczająca. Lepiej nie potrzebnie nie kusić losu, bo taka sytuacja mogłaby się tragicznie skończyć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Categories Zdrowie i uroda
imerp.pl seahome.pl Meble wypoczynkowe do ogrodu