TOP

W świecie świątecznych prezentów

Czas świąteczny nadchodzi wielkimi krokami. Wielu z nas już nie może doczekać się tej niesamowitej, niepowtarzalnej atmosfery, zapachu pieczonych ciast i gorączki przedświątecznych przygotowań. Powoli zaczynamy myśleć o tym, czym obdarować naszych bliskich, by sprawić im radość oraz mile zaskoczyć. Czas Świąt Bożego Narodzenia to bowiem moment magiczny w naszym życiu. Wszyscy powinni być zgodni, uśmiechnięci i optymistyczni. Na pewno w budowaniu tej niezwykłej, świątecznej atmosfery pomogą nam właściwie dobrane prezenty dla najbliższych. 

 

Materialne prezenty, które zawsze się sprawdzą

Upominków świątecznych nigdy nie należy kupować pospiesznie i na ostatnią chwilę. Jeśli planujemy sprawić bliskiej osobie prezent inny niż bombonierka to powinniśmy poświęcić nieco czasu na dokładne zastanowienie się nad rodzajem takiego upominku. Nikt przecież nie chce kosztować się nadaremnie. Prezent zawsze powinien być trafiony i jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy, że zadamy sobie podstawowe pytania. Po pierwsze, czy obdarowywana osoba ma jakieś pasje oraz zainteresowania i czy je znamy? Jeśli nasza odpowiedź brzmi twierdząco to jest już spora szansa na sprawienie bliskiej osobie prawdziwej przyjemności. Należy już tylko określić budżet i do dzieła. Mąż kocha motoryzację? Można pomyśleć o ciekawej zawieszce do kluczy albo do auta lub wyszukanej, metalowej tabliczce. Gdy nasz budżet na to pozwala, kochający auta mąż z pewnością doceni przejażdżkę szybkim, sportowym autem. Żona uwielbia swój ogród? Niewątpliwie satysfakcję sprawi jej na przykład interesująco wydany, tematyczny poradnik lub oryginalna roślina do kolekcji. Córka spędza sporo czasu na rysowaniu i kolorowaniu? Kredki i inne przybory artystyczne na pewno ją uszczęśliwią. Syn to urodzony koszykarz? Buty sportowe z najnowszej kolekcji będą strzałem w dziesiątkę. Jeśli nie znamy pasji osoby, którą pragniemy obdarować najlepiej jest postawić na prezent praktyczny. Bielizna dla żony lub sweter dla męża sprawdzą się idealnie. Dla dzieci można zdecydować się na odpowiednie dla danej kategorii wiekowej, popularne zabawki, takie jak lalki, gry, czy auta lub klocki.

 

A może tak zainwestować we wspólny czas?

Współcześnie żyjemy w bardzo zabieganych czasach. W tygodniu nasz grafik bywa wyjątkowo napięty. Po pracy lub szkole pędzimy na rozmaite, dodatkowe zajęcia. Coraz mniej czasu rodzina spędza w swoim własnym towarzystwie. Wspólnie spędzone chwile stają się dziś niezwykle cenne. Może więc świąteczny czas stanie się pretekstem do zmiany takiego stanu rzeczy? Kupmy sobie wspólny czas i po prostu wyjedźmy gdzieś razem. Spędźmy wspólne chwile w spa, na koncercie, podczas zagranicznej lub krajowej wycieczki. Zabierzmy dzieci w magiczne miejsca i przeżyjmy razem niezapomniane momenty. Miliony wspomnień, ciekawe przeżycia i długo trwające uśmiechy na twarzach okażą się z pewnością cennym podarunkiem.

 

Wykażmy się kreatywnością, czyli prawdziwe prezenty od serca

Martwi nas to, że nie dysponujemy odpowiednio bogatym budżetem na sprawienie radości najbliższym? Zawsze pamiętajmy o tym, że świąteczny prezent wcale nie musi być materialny. Jeśli nas stać, to super. A jeśli nie, to tak naprawdę wystarczy jedynie nasz szczery uśmiech, przytulenie, wspólny czas i miła rozmowa. Gdy uchodzimy za osoby twórcze zawsze można także pomyśleć, w jaki sposób stworzyć coś dla najbliższych. Może to być oryginalny obraz, scrapbook ze wspólnymi zdjęciami, ozdoba wykonana techniką decoupage, zrobiony na drutach ekstrawagancki szalik, kubek udekorowany modeliną, szydełkowana maskotka, czy też ręcznie uszyta poduszka albo przytulanka. I wszystkie oczywiście inne, unikalne koncepcje hand-made, które mogą zrodzić się dzięki naszym artystycznym zapędom!

 

Categories Ciekawe
pudełka stomatolog Kraków Nowa Huta