TOP

Wybieramy szafę do pokoju nastolatka

 Pokój młodzieżowy to przestrzeń, która powinna z jednej strony współgrać z charakterem młodego lokatora, a jednocześnie sprzyjać utrzymaniu porządku. Elementem, którego nie może zabraknąć w praktycznym pokoju nastolatka, jest szafa. Jaki model z jednej strony będzie subtelną ozdobą aranżacji, a z drugiej stanie się sprzymierzeńcem rodzica w walce o ład wśród ogromne liczby ubrań, dodatków, sprzętu sportowego i rzeczy osobistych dziecka? Sprawdź!

Pojemna i estetyczna szafa młodzieżowa

Pierwszym kryterium, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę podczas kupowania mebli, jest ich budulec. Aby szafa młodzieżowa wiernie służyła przez lata, wspólnie z dzieckiem wybierz model wykonany z wysokiej jakości, laminowanej płyty MDF lub litego drewna. Laminowane meble oferowane przez czołowych producentów zachwycają intensywnymi, modnymi barwami we wszystkich kolorach tęczy oraz ciekawymi printami, dzięki czemu szafa może stać się wyrazistym, mocnym akcentem dekoracyjnym.

Miejsce do przechowywania

Ponadto, ogromne znaczenie ma nie tylko estetyka mebla i trwałość materiałów, ale również wewnętrzna konstrukcja. Unikaj prostych mebli skrzyniowych składających się z kilku półek i drążka. W pokoju młodzieżowym zdecydowanie lepiej sprawdzi się pojemna, duża zabudowa wyposażona w półki i szuflady o zróżnicowanej wielkości. Dzięki różnorodności i mnogości skrytek, w szafie znajdzie się miejsce nie tylko na ubrania, ale również inne przedmioty, na które ciężko znaleźć odpowiednie miejsce. Szczególną uwagę warto zwrócić na modele z przesuwnymi panelami pokrytymi lustrem. Duża tafla nie tylko ułatwi przygotowania do wyjścia, ale również optycznie doda niewielkiej przestrzeni kilku metrów kwadratowych!

Categories Dom i Wnętrze