TOP

Aranżacyjne powroty do Prowansji

Ten kto raz odwiedził malowniczą Prowansję, zechce powracać do niej w nieskończoność. We wspomnieniach, oglądając zdjęcia i filmy. Ale też przenosząc kawałek prowansalskiego piękna do swojego domu i ogrodu. Styl tego regionu w ostatnim czasie zyskał na popularności. Nic dziwnego, przecież ma w sobie lekkość, jasność, naturalność, fantazję i subtelność. Wnętrza i ogrody pomyślane w tym duchu to ekspresja poetyckości, której tak bardzo nam zazwyczaj brakuje w strumieniu nowoczesności.

Urocze stylizacje wnętrzarskie

Styl prowansalski to zapowiedź powrotu do ponadczasowego piękna natury i do urody tego, co regionalne, rustykalne, niepretensjonalne. Meble utrzymane w tej stylistyce spodobają się osobom ceniącym harmonię, naturę, jasną paletę barw. Gdzie znajdziemy przedmioty tego rodzaju? Na przykład tutaj: gama-sklep.com.pl. Odkryjemy stylowe meble w duchu prowansalskim dedykowane salonom, sypialniom, ale też kuchniom i przedpokojom. Stworzenie uroczej kompozycji wnętrzarskiej nawiązującej do estetyki Prowansji okaże się niezwykle proste.

Całe w bieli

Jeśli meble prowansalskie, to czysta biel, która sama w sobie obecnie jest bardzo modna. W wydaniu prowansalskim biel nabiera romantyzmu i pewnej trudnej do wyrażenia ulotności. Kojarzy się poniekąd z impresjonistycznymi obrazami, wypełnionymi po brzegi światłem. Białe meble to nie tylko te umieszczane we wnętrzach, ale też meble ogrodowe (na przykład technorattanowe lub drewniane), które rewelacyjnie umeblują taras stanowiący przedłużenie salonu czy kuchni w duchu prowansalskim. Tak oto ogród i dom połączą się w subtelnej całości podkreślonej kolorem. Jeśli do tego dodamy lawendowe motywy (zarówno w postaci fotografii i prawdziwych roślin na tarasie), to stworzymy olśniewającą całość.

Categories Dom i Wnętrze