TOP

Chrzciny w restauracji – jak je zorganizować?

Coraz większa ilość Polaków decyduje się na organizację przyjęć rodzinnych w restauracjach. Z pewnością jest to olbrzymia oszczędność czasu – dawniej na samych przygotowaniach poczęstunku spędzilibyśmy kilkanaście godzin. Obecnie cenimy sobie nasz czas do tego stopnia, że jesteśmy w stanie zapłacić nawet nieco więcej za to, aby zdjęto z nas obowiązek przygotowywania przyjęcia. Jedną z okazji do wspólnego spotkania w restauracji są chrzciny dziecka.

Sala, catering, ozdoby na stole

Przyjęcie dla rodziny z okazji chrztu to niewątpliwie spore wydarzenie – warto zaplanować je odpowiednio wcześniej. Przede wszystkim konieczne jest zarezerwowanie terminu oraz wpłacenie niewielkiej zaliczki. Dopiero po tym możliwe będzie dogadywanie innych detali. Z managerem sali musimy porozmawiać o liczbie gości, o tym w jakich godzinach ma odbywać się przyjęcie. Ważne jest także dopasowanie odpowiedniego menu – szef kuchni da nam kilka opcji do wyboru. Na przyjęciach tego typu zazwyczaj nie podaje się alkoholu – zamiast tego na stołach powinny znaleźć się soki, wody mineralna, oranżada.
Jak udekorować stoły? Tym nie musimy się przejmować, gdyż wystrojem sali powinni zająć się pracownicy restauracji czy hotelu. Zazwyczaj stoły ozdabiane są świeżymi, ciętymi kwiatami, bieżnikami. Wiele restauracji może zaproponować także wyłożenie krzeseł jasnymi materiałami.
Źródło: windsorhotel.pl.

Categories Ciekawe