TOP

Czy chirurgiczne powiększanie piersi jest bezpieczne?

Coraz więcej kobiet decyduje się na poddanie zabiegowi chirurgicznego powiększania piersi. Czym jest ten zabieg i jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego powiększania piersi

Bardzo wiele Pań decyduje się chirurgicznie powiększyć piersi, ponieważ uważają, iż są one za małe. Zbyt mały rozmiar piersi często jest przyczyną wielu kompleksów, jak i również wstydu. W najbardziej poważnych przypadkach pacjentki miewają nawet myśli autodestrukcyjne. Jednym rozwiązaniem jest poddanie się temu prostemu zabiegowi. Jednak chirurgiczne powiększanie piersi jest także wykonywane w przypadkach, gdy kobieta posiada asymetryczne piersi. Wówczas jest to także problem zdrowotny. Także warto pamiętać, iż chirurgiczne powiększanie piersi jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które swoje piersi utraciły. Wspomniana utrata mogła nastąpić w wyniku przykładowo wypadku, jednak również mogła być ona spowodowana chorobą nowotworową. Wskazań do przeprowadzenia tego typu zbiegu jest wiele, jednak o jego przeprowadzeniu i tak finalnie decyduje odpowiedni specjalista. Należy pamiętać, iż nie każda pacjentka może zostać zakwalifikowana do tego typu zabiegu. Zatem jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia chirurgicznego powiększania piersi?

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego powiększania piersi

Aby kobieta mogła poddać się operacji chirurgicznego powiększania piersi, powinna być całkowicie zdrowa. Tego typu zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Oznacza to, iż na czas operacji pacjentka jest w narkozie. Jest to niebezpieczny stan dla chorego organizmu, ponieważ w przypadku różnorodnych schorzeń, mogą wystąpić komplikacje. Z tego powodu przeciwwskazanie do wykonywania chirurgicznego powiększania piersi to przede wszystkim różnego rodzaju infekcje, na które cierpi pacjentka. Niedopuszczalne są także poważne schorzenia wątroby, czy niewydolność nerek. Warto także pamiętać o tym, iż aby móc poddać się tego typu zabiegowi, układ krzepnięcia krwi powinien pracować prawidłowo. Niewydolność krążeniowo- oddechowa jest także przeciwwskazaniem do wykonywania chirurgicznego powiększania piersi. Bardzo wiele kobiet także nie jest zakwalifikowanych do zabiegu z powodu zbyt restrykcyjnego odchudzania się. Zanim ostatecznie zdecydujemy się na operację, lekarz prowadzący skieruje nas na odpowiednie badania, dzięki którym uda się stwierdzić, czy istnieje jakieś ryzyko związane z zabiegiem.

Chirurgiczne powiększanie piersi jest coraz bardziej popularnym zabiegiem. Jest to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które utraciły piersi w wyniku wypadków lub też z powodu choroby. Tego typu zabieg pozwala także pozbyć się wielu pacjentkom kompleksów z powodu ich zbyt małego lub też asymetrycznego biustu.

Categories Zdrowie i uroda
https://e-oko.com/pierwszy-oboz-narciarski-dziecka/ https://antonraby.com/dobrze-dobrany-kask-jezdziecki/ https://benmeirovitz.com/pierwsze-lekcje-jazdy-na-koniu/