TOP

Dlaczego warto przechowywać rower w mieszkaniu?

Niektórym osobom wydaje się, że pozostawianie roweru na balkonie czy w piwnicy nie wpływa negatywnie na jego stan. Warto jednak pamiętać, że jest inaczej, gdyż niekorzystne warunki atmosferyczne oraz zanieczyszczenia niszczą pojazd i znacznie skracają jego żywotność.

Rower w mieszkaniu nie musi przeszkadzać

Rowery pozostawiane na balkonie bardzo szybko rdzewieją i stają się podatniejsze na uszkodzenia ramy oraz innych elementów składowych pojazdu. Wilgoć obecna w powietrzu, deszcz, śnieg czy mróz sprawiają bowiem, że rower staje się niezdatny do użytkowania już po 3-4 latach, zamiast posłużyć nam przez okres dwu- lub nawet trzykrotnie dłuższy.

Jeśli jednak obawiamy się, że przechowywanie roweru w niewielkim mieszkaniu będzie dla nas kłopotliwe, zainwestujmy w wieszak na rowery, dzięki któremu nasz środek lokomocji nie zajmie zbyt wiele miejsca. Ogromną zaletą wieszaków na rowery jest fakt, iż dzięki nim można umieścić rower na ścianie w pozycji pionowej lub poziomej, czy też nawet zamontować go tuż pod sufitem.

Wygoda dzięki wieszakom

Należy pamiętać, że korzystanie z wieszaków na rowery nie sprawia żadnych trudności. Przechowywanie rowerów w mieszkaniu nie wymaga bowiem w tym wypadku długiego montowania ich na ścianie bądź na suficie – założenie roweru na uchwyt wieszaka zajmuje jedynie kilka minut. Co więcej, wieszak na rowery utrzymuje pojazd w stabilnej pozycji, zabezpieczając go przed przypadkowym spadnięciem czy uszkodzeniem.

Wieszaki służące do mocowania rowerów na ścianie są także dostępne w różnych formach, co sprawia, że mogą one służyć zarówno do zawieszania rowerów szosowych, miejskich, jak i do wieszania rowerów MTB lub dziecięcych. Bez znaczenia jest też wielkość ramy roweru danego typu, gdyż elementy służące do mocowania ramy, kierownicy, kół czy też siodełek można przesuwać i dostosowywać do kształtu i rozmiaru pojazdu.

Wieszaki wielozadaniowe

Warto też zaznaczyć, że wieszak na rowery może służyć nie tylko do mocowania dwukołowca do ściany bądź sufitu. W sklepach z akcesoriami rowerowymi można bowiem znaleźć nie tylko standardowe uchwyty, ale także wieszaki, które pełnią też funkcję półki. Tak skonstruowane mocowania sprawdzają się najlepiej w przedpokojach, gdzie mogą też przydać się do przechowywania kluczy, parasoli, rachunków czy torebek. Ponadto tego rodzaju półki z uchwytami na rowery prezentują się bardzo elegancko, dzięki czemu mogą stanowić oryginalną ozdobę mieszkania każdego miłośnika jazdy na rowerze. Korzystanie z tego typu wieszaków ma więc wiele zalet.

Wieszak na rowery znajdziesz na Calus-p.pl

Categories Dom i Wnętrze