TOP

Dlaczego warto przejść z Androida na iOS?

Android czy iOS? To dylemat, przed którym staje każda osoba, która planuje zakup iPhone’a. Oba systemy mają swoje zalety, ale i wady. Dlaczego warto przejść z Androida na iOS? Przedstawiamy 5 powodów!

Dlaczego warto przejść z Androida na iOS? – 5 powodów

Pomimo upływu wielu lat nie widać końca nieustającej walki pomiędzy Androidem a iOS. Miłośnicy sprzętu z logo nagryzionego jabłuszka przekonują, że iOS jest znacznie bardziej bezpieczny, a jednocześnie starają się obalić mit trudnej obsługi. Z kolei ci, którzy posiadają Androida, wytykają wady iPhone’ów. Ostateczna decyzja, które oprogramowanie wybierzesz, zależy oczywiście od Ciebie, Twoich preferencji oraz priorytetów. Zarówno Android, jak i iOS mają wiele zalet, ale również i wady. Naszym faworytem jest zdecydowanie iOS. Dlaczego warto przejść z Androida na iOS? Poznaj najważniejsze powody!

Intuicyjność

Wiele osób obawia się, że po przesiadce z Androida na iOS, będzie miało problem z obsługą interfejsu. Nic bardziej mylnego! System operacyjny iOS jest niezwykle intuicyjny i dziecinnie prosty. Wystarczy naprawdę poświęcić tylko trochę czasu, aby bez problemu obsłużyć smartfona.

Aktualizacja

Polityka aktualizacji Apple nie ma sobie równych. Można się pokusić o stwierdzenie, że jest bezkonkurencyjna. Wsparcie, jakie oferuje firma, to jeden z wyznaczników jakości. Apple daje urządzeniom najdłuższe na rynku wsparcie dla aktualizacji systemu. Jeżeli pojawi się nowa aktualizacja, oznacza to, że załatano dostrzeżone luki, które mogłyby umożliwić dokonywanie cyberataków, przedostanie się wirusów i doprowadzić do kradzieży danych. To z kolei wpływa na aspekt bezpieczeństwa. Użytkownicy systemu Android mogą tylko sobie pomarzyć o zapewnieniu tak długoletniej aktualizacji. Ponadto, dzięki temu nie trzeba inwestować w najnowszy model iPhone ’a, aby dostać wsparcie. Spokojnie możesz kupić dwuletni telefon, mając pewność dłuższego wsparcia dla aktualizacji, niż kupując smartfon z najnowszą wersją Androida.

AppStore

AppStore jest odpowiednikiem Sklepu Play. Znajdziesz w nim różne aplikacje oraz gry. Sam program jest bardzo fajnie skonstruowany i wizualnie przyjemny dla oka. Należy mieć na uwadze, że w AppStore może nie być aplikacji, z których korzystałeś na smartfonie z Androidem. Wynika to z rygorystycznej polityki weryfikacji, które dostarczane jest przez twórców oprogramowania. Niektórzy odbierają to jako wadę, ale bez wątpienia to duży atutu, ponieważ tym samym zmniejsza się ryzyko zainstalowania aplikacja, która może być zainfekowana złośliwym wirusem. Z drugiej strony, w AppStore jest całkiem sporo aplikacji, dostępnych tylko na iOS m.in. Safari, FaceTime.

Bezpieczeństwo

Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo. Tak jak już wspomnieliśmy, każda aplikacja, która trafia do AppStore, jest poddana rygorystycznej weryfikacji. W praktyce oznacza to, że Apple chroni kod źródłowy przed twórcami aplikacji, uniemożliwiając wprowadzanie własnych modyfikacji. To z kolei znacznie zmniejsza ryzyko cyberataków oraz wycieku danych prywatnych.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na https://idream.pl/iphone.html

Categories Technologia
zobacz wiecje legal.com.pl ebox.pl