TOP

Do czego stosowana jest Flora hybrydowa? Poznaj drukarki wielkoformatowe!

Flora hybrydowa to nic innego jak model drukarki wielkoformatowej wykorzystywanej w przemyśle poligraficznym do tworzenia profesjonalnych, trwałych i kolorowych wydruków na zamówienie. Druki wykonuje się na różnych materiałach, dlatego od samej drukarki wymaga się posiadania odpowiednich parametrów i możliwości, które zapewnią wysoką jakość oraz długą trwałość i żywotność zakupionego wydruku.

 

Flora Hybrydowa umożliwia drukowanie na różnych materiałach

 

Drukarka Flora hybrydowa to przede wszystkim rozwiązanie do drukowania na materiałach płaskich oraz zwijanych w rolkę. Ten drugi sposób umożliwiony jest urządzeniom posiadającym wbudowany pas transmisyjny, który pozwala na bardziej skomplikowane wydruki. Oprócz atramentów w klasycznej kolorystyce drukarki hybrydowe dopuszczają stosowanie lakierów UV utwardzanych za pomocą światła LED. Jest to nie tylko ochrona koloru, ale również poprawa jego jakości oraz nasycenia. Druk utwardzony jest trwalszy i bardziej odporny na ścieranie i blaknięcie dzięki zabezpieczającej warstwie lakieru.

 

Różnorodność kolorystyczna oferowana przez drukarkę hybrydową Flora jest zapewniana przez specjalistów serwisowych, którzy dbają o odpowiednie ustawienia parametrów naszego urządzenia oraz jego prawidłowe zaprogramowanie i kompatybilność z innymi urządzeniami potrzebnymi do pracy drukarskiej.

 

Gdzie stosowane jest drukarka hybrydowa Flora?

 

Zastosowanie drukarki hybrydowej Flora jest bardzo szerokie, ponieważ nadaje się do drukowania na wielu różnorodnych materiałach, takich jak szkło, drewno, ceramika, PCV, aluminium, folie, tkaniny, ściany. Jak widać zastosowanie drukarek hybrydowych znajdziemy zarówno w materiałach płaskich i sztywnych, jak i materiałach miękkich oraz elastycznych.

 

Drukarki Flora hybrydowa podbiły rynek poligraficzny, dzięki zwiększeniu możliwości wykonywania nadruków na różnych materiałach oraz powierzchniach. Stały się wielofunkcyjne i dały szersze możliwości realizowania zleceń. Drukarki hybrydowe Flora świetnie nadają się do drukowanie reklam, ponieważ zapewniają długotrwałą jakość i pozwalają na umieszczanie banerów reklamowych na zewnątrz. Wydruki te są odporne na zmiany pogodowe oraz skrajne warunki atmosferyczne (mocny deszcz lub silne promieniowanie słoneczne).

 

Zalety wydruków na urządzeniach hybrydowych

 

Drukarki wielkoformatowe o hybrydowej technologii drukują w technologii UV LED zwiększając jakość i odporność wydruku poprzez utwardzanie lampami ultrafioletowymi. Drukarki wielkoformatowe drukujące w technologii hybrydowej są również szybkie, dlatego w krótszym czasie jesteśmy w stanie wydruków więcej. Dodatkową zaletą jest oszczędność materiałów atramentowych jakie zapewniają urządzenia dostępne na rynku. Dzięki temu możemy zaoszczędzić atrament przy zachowaniu stałej, wysokiej jakości nadruku.

 

Atramenty wykorzystywane do drukarek hybrydowych posiadają różne konfiguracje kolorystyczne w zależności od potrzeby danej drukarni. Ogromną zaletą jest ciągła możliwość konfiguracji i poszerzania gamy kolorystycznej dostępnej dla danego urządzenia. Precyzyjne zaprogramowanie drukarki zapewni, że nadruk będzie prosty i symetryczny, nawet jeśli drukarka wykryje błąd druku i wstrzymuje drukowanie, możliwa będzie jego kontynuacja od momentu, w którym urządzenie zostało zatrzymane.

Categories Ciekawe