TOP

Efektowne oświetlenie w salonie

Salon to pomieszczenie, które spełnia kilka funkcji. Jest miejscem odpoczynku, spotkań z gośćmi, a także często łączy się z jadalnią. Z tego powodu należy zwrócić uwagę na dobranie odpowiedniego oświetlenia do tego wnętrza. Właściwie zaplanowane światło będzie nie tylko praktyczne, ale stworzy ciekawą atmosferę.

Rozmieszczenie lamp

W każdym, nawet niedużym salonie, powinno znaleźć się kilka różnych źródeł światła. Przy ich wyborze trzeba kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami oraz wygodą. Nie można jednak lekceważyć estetyki. Interesujące projekty, na przykład lampy włoskie, są atrakcyjną dekoracją wnętrza.

Warto między innymi zainwestować w odpowiednią lampę, która zostanie zawieszona nad stołem w jadalni. Należy wybrać oprawę, kierującą światło w dół, bezpośrednio na stół. W ten sposób można wydzielić tę strefę salonu, jednocześnie takie światło nie będzie raziło nikogo w czasie posiłku.

W strefie przeznaczonej na odpoczynek można sobie pozwolić na większą swobodę. W modzie nadal jest nowoczesny minimalizm, ale w sklepach można również znaleźć duże, bardzo efektowne żyrandole, na przykład ciekawe lampy włoskie, które w bardzo interesujący sposób łączą tradycję z nowoczesnością.

Jak wybrać lampę?

Lampa jest często tylko jednym z wielu detali, ale można ją także wykorzystać jako ważny element wystroju, który będzie stanowił wyjątkowo mocny akcent. W takiej roli sprawdzi się między innymi lampa włoska o ciekawym designie. Oświetlenie produkowane przez dobre, włoskie firmy od wielu lat wyróżnia się interesującymi projektami.

Dobrze przemyślane oświetlenie

Nie wystarczy jednak zainwestować w lampę włoską, żeby stworzyć naprawdę ciekawą aranżację wnętrza. Przy tworzeniu wystroju trzeba brać pod uwagę wygląd oprawy, ale także dokładne rozmieszczenie źródeł światła oraz jego natężenie w rożnych częściach wnętrza. Dzięki przemyślanym wyborom, można stworzyć przestrzeń, która będzie wyróżniała się naprawdę ciekawą atmosferą, pozwalającą na przyjemny relaks.

Categories Dom i Wnętrze
Szafki wiszące do kuchni Nowoczesna łazienka Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO