TOP

Emigracja zarobkowa młodych Polaków

Coraz więcej mówi się o emigracji młodych, wykształconych Polaków, którzy za lepszą przyszłością wybierają wyjazd do Niemiec, Francji, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Jak argumentują swoją decyzję? Przede wszystkim wspominają o braku perspektyw na polskim rynku pracy, gdzie aby dostać prace należy mieć wieloletnie doświadczenie lub znajomości. Młodzi wyszydzają też ogłoszenia o pracę, w których wysokie wymagania idą w parze… z zaskakująco niską pensją. Młodzi wspominają również o możliwościach kariery zawodowej – za granicą pracodawcy dbają o pracowników, oferując im możliwość uczestniczenia w licznych kursach oraz szkoleniach. W Polsce nadal jest to nietypowa sytuacja.

Nie bez znaczenia są również warunki pracy. Poza znacznie lepszą pensją pracownicy zza granicy mogą liczyć na pomoc pracodawcy w znalezieniu mieszkania oraz załatwianiu wszelkich spraw urzędowych. Pracodawca może zaoferować także bezpłatny kurs językowy, aby wspomóc naukę cudzoziemca.

Jak znaleźć pracę za granicą?

Z pewnością pomogą w tym liczne agencje pośrednictwa pracy, ale wielokrotnie same firmy reklamują się w licznych portalach z ofertami pracy. Zdarza się, ze pracownicy korporacji mają możliwość zmiany placówki na zagraniczną. Wtedy transfer odbywa się wewnątrz firmy. Osoby zainteresowane pracą za granicą oczywiści powinny również szukać zatrudnienia na własną rękę.
Jakie kraje są najczęściej wybierane do emigracji zarobkowej? Z pewnością są to Niemcy, leżące najbliżej Polski oraz dające szansę na częste odwiedzane rodzinnego kraju. Polacy chętnie wyruszają do Skandynawii, ale również Francji, Czech, Holandii. Szybki transport krajowy pozwala na bezproblemową podróż do miejsca docelowego.

Jak dostać się do wybranego kraju?

Opcji jest wiele, jednak podczas pierwszej podróży osoby zainteresowane podjęciem pracy wybierają busy. Wynajem busów to znacznie tańsza opcja niż kupowanie osobnego biletu autokarowego. Wystarczy, że zbierze się odpowiednia ilość osób!

Właściciele firm przewozowych zapewniają wysoki komfort oraz bezpieczeństwo – oferują nowoczesne busy oraz pomoc doświadczonych kierowców. Busy do Holandii czy busy do Niemiec wyjeżdżają z Polski każdego dnia, z różnych miast.

Szukasz sprawdzonej firmy transportowej, która bezpiecznie zawiezie Cię do wybranego miasta za granicą? Sprawdź nasza ofertę i przekonaj się, jak dobre warunki oferujemy – bus Anglia, bus Francja, busy Belgia,

Categories Motoryzacja