TOP

Huśtawka ogrodowa – jak ją wybrać?

Z przydomowej huśtawki ucieszą się wszyscy domownicy. Na niej można wypocząć i porozmawiać z najbliższymi w letnie, ciepłe popołudnia. Kojarzy się z dzieciństwem, wakacjami i beztroską. Na co zwrócić uwagę przy wyborze huśtawki ogrodowej, aby zapewniała wygodę, była wytrzymała i dobrze się prezentowała w twoim ogrodzie?

Wygoda poduch i oparcia

Najlepiej jest, jeśli huśtawka ma zdejmowane oparcie – łatwiej ją zachować w czystości. Poduchy można wymieniać i dopasować do stylu urządzania ogrodu. Warto wybierać poduchy z poszyciem wykonanym z tworzyw syntetycznych, na przykład z poliestru, oraz z bawełnianym wykończeniem, które zapewnia miękkość i wygodę odpoczynku.

Jaki materiał stelaża jest najlepszy?

Drewniane huśtawki są wytrzymałe i ciężkie – masz wówczas pewność, że nie przewrócą się wraz z podmuchem wiatru. Z polskich gatunków drzew najmocniejszym materiałem jest akacja. Z egzotycznych – teak, jednak jest on dużo droższy niż europejskie odpowiedniki. Warto pamiętać, że huśtawka z drewna wymaga konserwacji, ale w zamian może stać na zewnątrz domu cały rok. Równie dobrze sprawdza się stal i aluminium o właściwościach antykorozyjnych. Stalowa rama malowana proszkowo nie straci koloru pod wpływem słońca.

Nie zapomnij o baldachimie

Jeśli jesteś amatorem drzemek na świeżym powietrzu, rozejrzyj się za modelem z rozkładanym oparciem, które zapewni ci maksymalną wygodę snu. Ważny jest również daszek lub baldachim, który zagwarantuje cień w gorące dni. Daszek jest bardzo istotny w szczególności, gdy z huśtawki korzystają dzieci – chroni je przed intensywnymi promieniami słonecznymi.

Modele dla dorosłych i dla dzieci

Jeśli huśtawka ma być przeznaczona dla całej rodziny, to ważne, aby nie była zbyt wysoka. Zwróć uwagę na jej zakończenia – nie mogą być kanciaste, ponieważ stanowią wtedy potencjalne niebezpieczeństwo. Istotne jest również, aby huśtawka ogrodowa nie przemieszczała się w czasie bujania, co pozwali na zachowanie komfortu i bezpieczeństwa.

Gdzie szukać dobrych modeli mebli ogrodowych

Najwięcej produktów można znaleźć w sieci, na przykład huśtawki ogrodowe na nokaut.pl to ogromny wybór mebli wypoczynkowych do twojego ogrodu. Pamiętaj również o ich funkcji estetycznej i wybierz model, który podkreśla charakter przestrzeni – huśtawka może stać się wyznacznikiem stylu romantycznego, nowoczesnego lub tradycyjnego.

 

 

 

Categories Dom i Wnętrze
Tags ogród