TOP

Idealne meble do sypialni – postaw na lite drewno!

Lite drewno to materiał znany od dawna w Polsce – kojarzymy zabytkowe meble w pięknych dworkach i zajazdach wykonane z drewna bukowego czy dębowego, które pomimo upływu wielu lat zachowuje swój piękny charakter. Czy warto inwestować w lite drewno? Czy jest ono tworzywem odpornym na upływ czasu?

Co warto wiedzieć o litym drewnie?

Lite drewno jest materiałem cenionym przede wszystkim przez wzgląd na swoją wysoką odporność na uszkodzenia, zarysowania, wnikanie brudu, odkształcenia. Lite drewno, ze względu na swoją wysoką gęstość, nie jest również podatne na wnikanie wilgoci do środka. Drewno pozyskiwane jest z takich gatunków drzew jak dąb, buk, sosna. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie szerokiej różnorodności kolorystycznej, ale na życzenie klienta mogą być stosowane również bejce i lakiery. Drewno lite, zanim trafi do pracowni stolarskich, jest odpowiednio suszone i selekcjonowane. Selekcja polega na odrzuceniu bel posiadających jakiekolwiek skazy czy sęki. Suszenie wymaga umieszczenia bel drewnianych w magazynach na kilka tygodni. Co produkowane jest z litego drewna? Przede wszystkim to łóżko drewniane do sypialni – ramy oparte na drewnie są stabilne i na długo zachowują swój kształt. Kolejne meble to szafy, szafki nocne, toaletki, ale również kredensy, komody. Drewno lite cenione jest zarówno przypadku domów prywatnych, jak i eleganckich hoteli czy restauracji.

Gdzie kupować meble z litego drewna?

W przypadku litego drewna zdecydowanie powinniśmy postawić na sprawdzonych dostawców. Jednym z nich jest marka notodo, w której możemy wybierać pomiędzy łóżkami drewnianymi Notodo, szafkami nocnymi, szafami czy toaletkami. W ofercie producenta znajdziemy również wysokiej klasy materace, które dopasowane są do oferowanych łóżek. W jednym miejscu kupimy więc najważniejsze wyposażenie wygodnej sypialni.

Categories Dom i Wnętrze
https://xann.pl/sitemap zobacz więcej zobacz więcej