TOP

Imprezy kulturalne organizowane we Wrocławiu.

Jednym z kilku miast Polski, które prowadzi szczególnie bogate w wydarzenia kulturalne życie, jest Wrocław. To tutaj od wielu już lat odbywa się cyklicznie kilka imprez, z których miasto to słynie wśród mieszkańców i turystów. Jakie to imprezy, i czy nie utrudniają mieszkania w tym pięknym mieście?

Film

Warto zwrócić szczególną uwagę na odbywające się we Wrocławiu regularnie festiwale filmowe:
– Międzynarodowy Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN, który organizowany jest od roku 2000 i daje świetną okazję młodym, niezależnym filmowcom na zaistnienie w świadomości szerszej publiczności;
– Nowe Horyzonty – jeszcze jeden, odbywający się we Wrocławiu festiwal, mający prezentować widzowi kino artystyczne, niesztampowe. We Wrocławiu od 2006 roku;
– Międzynarodowy Festiwal Filmowy Ofensiva.
Jeśli ktoś kocha dobre kino, to te imprezy mogą skutecznie zachęcić go do mieszkania we Wrocławiu – mieście promującym dobre kino i jego wschodzące gwiazdy.

Festiwale muzyczne

Wrocław to miasto kochające dobrą zabawę, nie brakuje w nim więc festiwali muzycznych, i to o znaczeniu międzynarodowym:
– Festiwal Wratislavia Cantans – większość koncertów tego festiwalu od lat już odbywa się we Wrocławiu, przeważnie we wrześniu. Festiwal ten ma wieloletnią tradycję na Dolnym Śląsku – pierwszy raz odbył się w roku 1966;
– Jazz nad Odrą – organizowany od roku 1964 we Wrocławiu, prawdziwa uczta dla miłośników jazzu;
– Thanks Jimi Festival – organizowany od 2003 roku, upamiętnia niezwykłą postać, jaką był Jimi Hendrix. Kulminacyjnym punktem corocznych spotkań jest wspólne zagranie przez uczestników Festiwalu sławnego utworu „Hey Joe”.

Dla miłośników piwa

Nawet w tak krótkim tekście o Wrocławiu, jak ten, nie może zabraknąć choćby wzmianki o największej w Polsce imprezie dla miłośników dobrego piwa. Festiwal Dobrego Piwa odbywa się we Wrocławiu co rok, w drugi weekend czerwca i jest jedną z największych tego typu imprez w Europie.

Kina, teatry, muzea

Jak każde miasto promujące sztukę i kulturę, Wrocław proponuje swoim mieszkańcom i turystom szeroki dostęp zarówno do kin, teatrów, jak i do wystaw i galerii sztuki.
Warto wybrać się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Książąt Lubomirskich czy liczącego sobie już 202 lata Muzeum Przyrodniczego.
Równie bogata jest oferta proponowana przez wrocławskie teatry, których jest aż kilkanaście, warto też posłuchać koncertu w Filharmonii Wrocławskiej.

Jasno wynika z powyższych informacji, że Wrocław to miasto kochające i promujące sztukę, chętnie dostarczające dobrej rozrywki mieszkańcom i turystom. Dzięki temu mieszkanie w nim nigdy się nie znudzi.

Tekst powstał we współpracy z Partner Capital

Categories Dom i Wnętrze