TOP

Jak dbać o biel zębów?

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałych zębach oraz promiennym uśmiechu. Niestety, codzienna dieta oraz naturalny kolor naszego uzębienia sprawia, że nie zawsze marzenia można urzeczywistnić. Istnieją jednak metody na skuteczne wybielanie zębów. Czy są one dostępne dla każdego?

Od czego zależy biel zębów?

Podstawowym problemem z kolorowym nalotem na zębach jest nasza dieta. Nadmiar kawy, herbaty, czerwonego wina oraz innych barwiących produktów sprawia, że zęby zaczynają szarzeć lub żółknąć. Najlepszym sposobem byłoby wyeliminowanie tych produktów, jednak nie każdy jest w stanie odmówić sobie filiżanki mocnej herbaty o poranku. Wiele osób sięga po pasty wybielające – jest to jednak ryzykowna metoda. Dowiedziono, iż zasadą ich działania jest stopniowe ścieranie szkliwa, co jest niezwykle niekorzystne dla naszych zębów.

Wybielanie w gabinetach stomatologicznych

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest znacznie bezpieczniejsze i pewniejsze. Stomatolodzy stosują szereg metod: od żeli wybielających, aż po stosowanie wybielającego lasera. Zanim jednak przystąpią do wybielania konieczne jest określenie stanu zębów – ubytki czy schorzenia takie jak odsłonięte szyjki zębowe mogą dyskwalifikować w leczeniu! Wybielanie jest widoczne już po pierwszym zabiegu! Źródło: estetiq.opole.pl.

Categories Zdrowie i uroda