TOP

Jak dobrać naszyjnik?

Biżuteria od wieków realizuje naszą potrzebę ozdabiania ciała. Już sto tysięcy lat temu człowiek dziurawił muszle i zawieszał je na swojej szyi. Dziś możemy powiedzieć, że tradycję tę kultywujemy, choć uległa ona znacznym przeobrażeniom. Po pierwsze biżuterię wykonujemy z szerszej gamy materiałów, a po drugie, przykładamy większa wagę do jej wyboru i kompozycji z kreacjami. Jedno pozostaje jednak niezmienione, tak jak niegdyś, tak i dzisiaj naszyjniki ręcznie robione mają największą wartość artystyczną. Oczywiście w sklepach nie brakuje biżuterii produkowanej masowo. Mimo to, wiele kobiet wybiera biżuterię unikatową, wykonywana ręcznie przez prawdziwych artystów tej sztuki.

Naszyjnik na dekolt

Wracając jednak do kwestii doboru naszyjnika, należy w pierwszej kolejności przyjrzeć się naszemu ubraniu, a konkretnie temu, jaki dekolt ma bluzka, koszulka czy sukienka. Jeżeli przypomina on kształtem literę V, wówczas i biżuteria powinnna nawiązywać do tej litery. Jeśli chodzi o długość, dobrze sprawdzą się zarówno krótkie, jak i dłuższe naszyjniki, a także łańcuszki z wisiorkiem. W przypadku zaokrąglonych dekoltów, również w ubraniach bez ramiączek, lub z bardzo cienkimi ramiączkami, najlepiej sprawdzą się krótkie naszyjniki wieszane blisko szyi, w tym typowe obroże. Warto jednak pamiętać, że ten typ naszyjników skraca optycznie szyję. Jeśli więc mamy ją krótką, lepiej jest założyć kolczyki zamiast naszyjnika. Największą swobodę wyboru naszyjników daje natomiast dekolt podkoszulkowy, który pozwala wyeksponować obojczyki i wizualnie wydłużyć szyję. W przypadku takiego dekoltu doskonale pasują zarówno wisiorki, jak i łańcuszki. Ich długość należy dopasować do własnych upodobań. Jeśli chodzi o koszule, do nich pasują krótkie, subtelnie wyglądające spod kołnierzyka łańcuszki. W przypadku golfu najlepsze są długie naszyjniki.

Jeśli spodobały Ci się naszyjniki ręcznie robione, pamiętaj, że najwspanialszy efekt uzyskasz zakładając je do kreacji o konkretnym rodzaju dekoltu. Wtedy w pełni ukażą one swoje piękno i pozwolą Ci podkreślić Twoją naturalną urodę.

Categories Zdrowie i uroda