TOP

Jak przechowywać ubrania na następny sezon?

Panujące upały i słoneczna pogoda skutecznie skłaniają do schowania cieplejszej odzieży. Tylko jak prawidłowo ją przechowywać?

Jak przechowywać ubrania:

1. Przejrzyj dokładnie wszystkie ubrania. Jeśli są brudne – upierz je lub oddaj do pralni, a zniszczone wyrzuć lub zostaw do przerobienia.

2. Jeśli masz miejsce w szafie, wtedy wydziel jej część na cieplejsze ubrania. Kilka półek może posłużyć grubszym swetrom, sukienkom i spodniom. Możesz włożyć tam torebki zapachowe, które utrzymają piękny zapach.

3. Jeśli masz problem z miejscem, warto kupić duże pudła lub torby foliowe, w które włożysz nieużywane ubrania. Razem z odzieżą umieść w nich woreczki pochłaniające wilgoć, które zapobiegną powstawaniu brzydkiego zapachu stęchlizny. Takie torby i pudła możesz schować pod łóżkiem.

4. Nie ma potrzeby pakowania rzeczy w oddzielne torby, jeśli będą one w szafie lub szufladach, jednak jeśli masz problem z molami, wtedy warto zawinąć je w czarno białe gazety. W ten sposób ochronisz swoje ubrania przed szkodnikami.

5. Buty przed zapakowaniem do pudełek lub toreb wyczyść i zaimpregnuj. Dzięki temu po wyjęciu ich na następny sezon będziesz mogła od razu założyć e na nogi.

6. Czapki, szaliki i rękawiczki spakuj w oddzielne torebki i schowaj do jednego pudełka.

Categories Ciekawe