TOP

Jak przetransportować łódkę motorową? Możesz lawetą!

Sezon letni sprzyja miłośnikom wodnych szaleństw. Okazuje się, że w Polsce wiele firm oraz osób prywatnych posiada własne łódki motorowe, którymi mogą wypływać na jeziora, itp. Służą one wędkarzom oraz miłośnikom bardziej ekstremalnych przeżyć. Oczywiście są to pojazdy wodne, więc należy w pierwszej kolejności zadbać o lądowy transport łódki nad rzekę, jezioro, morze, itp.

Okazuje się, że bardzo rozsądnym i praktycznym wyborem jest transport łodzi motorowej lawetą. Część posiadaczy takich pojazdów wodnych posiada własne lawety, jednak ich koszt jest spory, a dodatkowo w przypadku lawet doczepianych należy zrobić odpowiednie uprawnienia, które wiążą się z koniecznością zdania odpowiednich egzaminów i poniesienia dodatkowych kosztów. Takie inwestycje w celu transportu łodzi kilka razy w ciągu sezonu są nieopłacalne. O wiele lepiej jest znaleźć firmę, która oferuje transport łodzi przy pomocy pojazdu lawetowego.

Okazuje się, że z pomocą przychodzą firmy świadczące usługi z zakresu pomocy drogowej. Są one w stanie wydajnie, szybko i bezpiecznie transportować różne pojazdy i maszyny na lawetach. Do tego grona zaliczane są między innymi łodzie motorowe.  Najlepsze firmy posiadające lawety są w stanie odpowiednio załadować, zabezpieczyć łódź, przewieźć ją we wskazane miejsce na krótkim lub długim dystansie oraz rozładować w sposób fachowy i bezpieczny w danym porcie, marinie, przy brzegu, itp.

Znalezienie firm oferujących transport łodzi motorowych jest w sumie bardzo łatwe. Wystarczy tylko skorzystać ze strony internetowej https://pomocdrogowa.info. Serwis ten to wyszukiwarka pomocy drogowych, jednak okazuje się, że wiele z tych firm oferuje również przewożenie łodzi na terenie całej Polski. Wystarczy tylko podać swoją lokalizację lub skorzystać z automatycznego narzędzia geolokalizacji, aby odnaleźć pobliskie firmy oferujące najlepszy transport pojazdów wodnych.

Co prawda prezentowany serwis dotyczy pomocy drogowych, jednak istnieje nawet specjalna podstrona https://pomocdrogowa.info/transport-lodzi, dzięki której można przejrzeć dane firm, które posiadają w swojej ofercie transport łodzi motorowych i innych pojazdów wodnych tego typu. Sama obsługa strony jest dziecinnie prosta i działa ona dobrze na komputerach, laptopach, tabletach, telefonach komórkowych, itp. Szybkie znalezienie pobliskich firm to duża oszczędność czasu oraz pieniędzy. Warto więc zapamiętać adres opisywanej wyszukiwarki pomocy drogowych oraz firm transportowych.

Categories Motoryzacja