TOP

Jak przygotować ciało na lato?

Lato to ten czas, na który trzeba się wyjątkowo przygotować. Wysokie temperatury, wakacyjne wyjazdy, noszenie mniejszej ilości ubrań — to wszystko sprawia, że szczególnie na lato dbamy o odpowiednie przygotowanie swojego ciała do sezonu. Jak o siebie zadbać, by wyglądać naprawdę pięknie?

Twarz

Ta wymaga specjalnej dbałości. Na lato odstawiamy wszelkie ciężkie podkłady, mocno obciążające kosmetyki i stawiamy na lekkie żelowe formuły. Nie da się ukryć, że skóra będzie nam dziękować! Pamiętajmy, by używać kremu z filtrem latem! Jeśli wiemy, że możemy o tym zapomnieć, ułatwmy sobie sprawę i wybierzmy podkład z filtrem bądź krem bb. W ten prosty sposób zadbamy o cerę.

Lato rządzi się własnymi prawami, dlatego trendy makijażowe na ten okres także są zupełnie inne niż na jesień bądź zimę. Królują lekkie cienie, połyskliwe szminki i oczywiście bronzer, dzięki któremu wyglądamy na lekko muśnięte słońcem.

Stopy

O stopach najczęściej przypominamy sobie właśnie latem, gdy przychodzi pora na ich odsłonięcie. Obuwie letnie takie jak sandały, klapki, czy szpilki z odkrytym palcem wymaga od nas odpowiedniej pielęgnacji stóp. Nie da się ukryć, że zaniedbane stopy, to coś, czego zdecydowanie nie chcemy oglądać. Latem szczególnie zadbajmy o manicure pedicure! W końcu nasze dłonie też są ważne!

Do tego pielęgnujmy stopy w domu. Złuszczajmy martwy naskórek, nawilżajmy je i dbajmy o ich zdrowie. Tylko wtedy będą pięknie wyglądać, ale także służyć nam jak najlepiej.

Ciało

Jeśli w okresie letnim lubimy być muśnięci słońcem, zadbajmy o to trochę wcześniej. Wystarczy balsam brązujący bądź samoopalacz, by nie wyglądać trupio blado, przy założeniu spódniczki lub szortów.

Co więcej, jeśli chcemy, by nasza skóra wyglądała świetnie, zabierzmy się za peelingi i jej nawilżanie. W ten prosty sposób odsłonimy latem piękną i witalną skórę, która nam podziękuje za taki sposób pielęgnacji.

Warto przygotować się na lato, tak by każdego dnia czuć się pięknie i tak samo wyglądać. Wbrew pozorom to bardzo łatwe!

Tekst powstał we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

Categories Zdrowie i uroda
https://myvatn.org/jak-sie-przygotowac-do-brazowej-odznaki-jezdzieckiej/ https://lewisma.org/wygodnie-spodnie-na-konia-jaki-model-wybrac/ https://gethotels.pl/solidny-kask-konia-inne-elementy-stroju-jezdzieckiego-wygoda-bezpieczenstwo/