TOP

Jak wybrać idealną salę weselną?

Przygotowania do ślubu potrafią przyprawić o ból głowy. Jeśli sama już nie wiesz, od czego zacząć, i pogubiłaś się w tym, co jest tak właściwie ważne, przeczytaj nasz mały poradnik o wyborze sali weselnej.

Co nagle, to po diable

Chyba nikt nie zaprzeczy, że wybór sali to jedna z najważniejszych decyzji, które będziesz musiała podjąć przed ślubem. Warto więc podejść do tego z głową i nie śpieszyć się za bardzo z wyborem, a już zwłaszcza nigdy nie podejmować decyzji na miejscu, gdzie manager sali zachwala nam wszystko i mydli oczy promocjami i korzystnymi pakietami. Lepiej zrobisz, jeśli decyzję podejmiesz na spokojnie, już w domu.

Jedzenie

Kiepskie jedzenie potrafi zepsuć całą imprezę, więc jak ognia unikaj sal, które nie chcą ci pójść na rękę i urządzić chociażby podstawowej degustacji. Dopytaj też, czy po imprezie będzie można zabrać niezjedzone dania do domu i czy sala zapewni dla nich pojemniki, czy sama musisz o tę kwestię zadbać.

Lokalizacja i otoczenie

Przejdź się koniecznie po najbliższej i sprawdź, z jakimi budynkami i atrakcjami będzie konkurować twoja impreza. Hałaśliwa okolica naprawdę może uprzykrzyć zabawę. Zwróć też uwagę na to, czy zmotoryzowani goście będą mieli, gdzie zaparkować swoje samochody, i czy parking jest bezpieczny.

Opłaty dodatkowe

Mam nadzieję, że nikogo nie trzeba przekonywać, że bez umowy ani rusz, ani do tego, że umowy należy czytać, prawda? Na wszelki wypadek jednak napiszę – uważaj na ukryte opłaty! Niektóre sale wciąż pobierają korkowe albo doliczają opłaty za dekoracje. Pamiętaj, że wszystkie słowne ustalenia z managerem sali, powinny zostać spisane na papierze – im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej dla ciebie.

Sprawdź: sala weselna pod Warszawą

Categories Ciekawe