TOP

Jak zamontować detektor gazu?

Zakup porządnego detektora gazu to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest również to, aby zamontować go w odpowiednim miejscu. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą prawidłowo zamontować detektor gazu, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak to zrobić.

Detektor gazu od a do z

Profesjonalny detektor gazu to specjalistyczne urządzenie, które wykorzystywane jest do systematycznego kontrolowania stężenia niebezpiecznych substancji. Układ detektora zaprojektowany został w taki sposób, aby błyskawicznie wykryć wszystkie przekroczenia niedozwolonych kondensacji gazów wybuchowych, dzięki czemu można uniknąć wielu groźnych sytuacji.

Sporą zaletą nowoczesnych detektorów gazu jest również to, że mogą one współpracować z zaworami naszej instalacji gazowej. W razie niebezpieczeństwa odłączany jest automatycznie dopływ gazu.

Prawidłowy montaż ma znaczenie

Gaz ziemny i tlenek węgla to niebezpieczne gazy, które są lżejsze od powietrza, dlatego też gromadzą się w górnych partiach danego pomieszczenia. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że wlot detektora powinien być umieszczony pod sufitem. Zaleca się odległość około 20-30 cm od sufitu.

Warto wspomnieć również i o tym, że detektor gazu powinien być umieszczony przynajmniej 6 metrów od potencjalnego źródła wycieku gazu. Wloty detektora należy montować jak najdalej od otworów wentylacyjnych.

Montaż w przypadku gazu płynnego

Nieco inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku gazu płynnego. Popularny propan-butan jest znacznie cięższy od powietrza, dlatego też detektor powinien być zamontować około 20-30 cm nad podłogą. Detektor gazu powinien być umieszczony jak najbliżej głównego źródła wycieku gazu.

Tylko dobra lokalizacja detektora umożliwi błyskawiczna reakcje na powstałe zagrożenia. Osoby, które nie mają zielonego pojęcia jak zamontować detektor powinny skorzystać z pomocy profesjonalnych instalatorów. Od czasu do czasu warto także dokonać serwisu urządzenia i sprawdzić czy działa ono prawidłowo.

Wybuchy i zatrucia gazem mogą doprowadzić nawet do śmierci, dlatego też nie warto oszczędzać na tego typu sprzęcie. Dobry detektor od renomowanego producenta to inwestycja na lata.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Pascal Polska

Categories Ciekawe
http://capitalareafriendsoftransit.org/oficerki-jezdzieckie-do-jazdy-konnej/ https://goforthegoldcps.org/jak-kupowac-sprzet-dla-konia/ https://labels2017.org/szlabany-w-gliwicach/