TOP

Jak zaplanować późne wakacje?

Pomimo że w kalendarzu widzimy połowę września, dla wielu osób to właśnie idealny czas na spędzenie wymarzonych wakacji z dala od polskich miast i pracy. Polacy przekonali się, że wrzesień na południu Europy daje wiele możliwości związanych z aktywną turystyką oraz wypoczynkiem. Kierunki takie jak Chorwacja czy Bułgaria to stałe punkty wyjazdów grup zorganizowanych, jak również osób prywatnych. Jak zaplanować wakacje we wrześniu? Opcji jest kilka!

Samodzielny wyjazd i planowanie

Samodzielnie zaplanowany wyjazd to z pewnością frajda dla osób, które nie lubią znanych kurortów i pragną podążać wyłącznie własnymi ścieżkami. Samodzielne planowanie wyjazdu obejmuje wybranie miejsca docelowego, trasy przejazdu, miejsc, które z pewnością chcielibyśmy zobaczyć, jak również znalezienie i zarezerwowanie noclegów (pola namiotowe, pensjonaty).
Wyjazd na własnych zasadach z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie swobodę. Niestety, samodzielnie planowanie może mieć również minusy – zazwyczaj dotyczy to kosztów. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie obniżyć kosztów tak bardzo, jak oferują nam to biura podróży.

Wyjazd z biurem podróży

Osoby ceniące swój czas i nie mające ochoty na kilkudniowe przygotowywanie spraw logistycznych, znajdowanie noclegów i atrakcji, chętnie korzystają z pomocy profesjonalnych biur podróży. Oferują one nie tylko atrakcyjne ceny, ale i możliwość korzystania z wielu opcji dodatkowych podczas wyjazdów wypoczynkowych. Najczęściej oferowane kierunki w biurach to oczywiście europejskie kurorty: Costa del Sol, Lazurowe Wybrzeże czy też Chorwacja Riwiera. Nie brak jednak topowych biur, takich jak Tropical Sun, które oferują przede wszystkim wyjazdy do egzotycznych krajów. Najczęściej kierunkami są: Kuba, Seszele, Mauritius, Dominikana. Podczas rozmowy z pracownikami biura musimy jedynie podać interesujący nas kierunek oraz możliwości finansowe. Wszystkim innym zajmie się touroperator.

Categories Turystyka