TOP

Jaki tusz do drukarki wybrać?

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się regenerowane tusze do drukarek. Stopniowo tego typu produkty zyskują coraz większą popularność, ponieważ w przeciwieństwie do oryginalnych produktów, są bardzo tanie. Zatem czy warto je zakupić?

Drukarka praktycznie w każdym domu

Obecnie drukarka jest praktycznie w każdym domu. Często używamy jej do skanowania różnego rodzaju dokumentów, jak i również do ksero. Jednak jej najważniejszą funkcją, jak sama nazwa mówi jest drukowanie. Aby było ono możliwe, niezbędna jest instalacja specjalnego tuszu do drukarki. Aktualnie w sklepach możemy spotkać dwa rodzaje tuszu, regenerowany oraz oryginalny. Na pierwszy rzut oka niczym między sobą się nie różnią, tylko ceną. Jednak czy jest tak w rzeczywistości?

Nowe oraz regenerowane tusze do drukarek

Coraz więcej osób decyduje się na zakup regenerowanego tuszu do drukarki, ponieważ jest to produkt bardzo tani. Często zdarza się, iż jest nawet trzy raz tańszy od swojego oryginalnego odpowiednika. Z tego powodu w ostatnim czasie wspomniane produkty zyskały tak ogromną popularność. Jednak taki tusz do drukarek ma także swoje wady. Przede wszystkim starczy na mniej wydruków, niż jego oryginalny odpowiednik. Również jakość wydruku jest słabsza, a kolor po pewnym czasie jest wyblakły. Nie możemy zapominać także o tym, iż taki produkt może uszkodzić naszą drukarkę. Wówczas nawet naprawa w ramach gwarancji może być niemożliwa, ponieważ wielu producentów zastrzega sobie prawo do bezpłatnej naprawy jedynie w przypadku, gdy klient używa oryginalnych produktów.

Z tego względu bardziej opłacalne jest kupowanie tuszy nowych, niż ich popularnych oraz tańszych zamienników. Nowy tusz do drukarek w sowim składzie posiada specjalne substancje, które chronią nasz kolor po wydruku, zapobiegają jego blaknięciu oraz powodują, iż nie jest on podatny na działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych, takich jak między innymi promieniowanie ultrafioletowe.

Choć w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się zamienne tusze do drukarek, nazywane popularnie również regenerowanymi, nie warto ich kupować. Są to produkty zdecydowanie tańsze, jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, iż nie wystarczą nam na tyle samo wydruków, co oryginalne produkty. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że tańsze odpowiedniki mają po prostu gorszy skład chemiczny, który może doprowadzić do zanieczyszczenia naszej drukarki, a w efekcie końcowym do jej uszkodzenia. Powinniśmy o tym pamiętać, zanim zdecydujemy się na zakup.

Categories Biznes
mubezpieczenia.pl yfine.pl iq.org