TOP

Jazda konna jako sport ogólnorozwojowy dla każdego

Szukając dyscypliny sportowej dla siebie zazwyczaj pragniemy nie tylko ruchu dla poprawy sylwetki, ale również dobrej zabawy. Wśród licznych możliwości jazda konna zdobywa coraz więcej miłośników – sport ten łączy w sobie nie tylko możliwość obcowania ze zwierzęciem, ale również przebywania na świeżym powietrzu, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Jak rozpocząć przygodę z jazdą konną?

Podstawy – nauka jazdy konnej

Chcąc uczyć się jazdy konnej wystarczy znaleźć stadninę zlokalizowaną niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Dzisiaj praktycznie w każdej stadninie prowadzone są lekcje nauki jazdy konnej dla osób w różnym wieku. To także zaleta tego sportu – nie ma on ograniczeń wiekowych! Pierwsze godziny będą obejmować zaznajomienie się ze stajnią, rozmieszczenie poszczególnych sprzętów, ale również siodłanie konia czy jego czyszczenie. Kolejnym krokiem jest wejście na padok i pierwsze ćwiczenia na lonży w towarzystwie trenera.

Kask, buty, spodnie – jak ubrać się do jazdy konnej?

Przygotowując się do pierwszych jazd jazdy konnej nie musimy posiadać profesjonalnego sprzętu czy ubioru. Niezbędne elementy, takie jak kask, znajdziemy w stadninie i wypożyczymy. Jeśli sama jazda konna stanie się dla nas pasją warto jednak pomyśleć o kupnie profesjonalnego ubrania.

W co ubrany jest jeździec? Przede wszystkim ma on bryczesy z silikonowym lejem. Bryczesy to wygodne spodnie jeździeckie, pozwalające na zachowanie komfortu podczas jazdy i sprzyjające wentylacji skóry. Silikonowy pas sprawia, że znacznie pewniej trzymamy się siodła, szczególnie podczas galopu czy skoków. Bardzo ważne są odpowiednie buty – powinny zakrywać one kostki i stabilnie trzymać stopy w strzemionach. Dobrym rozwiązaniem są jeździeckie sztyblety ze skóry naturalnej.

 

 

Categories Ciekawe
https://siteopia.pl/niezbedny-sprzet-do-jazdy-konnej/ https://signwise.pl/buty-jezdzieckie-na-zime/ https://herniatedlumbardisc.net/jazda-konna-rozpocznij-nauke-jazdy-i-ciesz-sie-nowa-pasja/