TOP

Kalendarz papierowy czy aplikacja – co wybrać?

I kalendarze papierowe, i aplikacje mają swoje plusy i minusy. Pewnie nie uda nam się ich ostatecznie rozsądzić, ale kto wie, może akurat tobie pomożemy w podjęciu decyzji.

Mobilny kontra podręczny

Niby i kalendarze książkowe, i telefony z aplikacją kalendarzową możemy zawsze mieć pod ręką, jednak pewne różnice są zauważalne. Zwłaszcza w momencie, w którym zapomnimy naszego kalendarza. Jeśli w domu zostawimy papierowy terminarz to, cóż, po ptakach. Nie dowiemy się, jakie zadania mamy zaplanowane na najbliższy dzień. W przypadku aplikacji na smartfony sytuacja wygląda trochę inaczej. Większość popularnych apek ma swoje wersje webowe, czyli takie, z których możemy skorzystać za pomocą przeglądarki internetowej. Oznacza to jedno – jeśli tylko mamy komputer i połączenie z internetem, mamy pełny dostęp do naszego spisu zadań i spotkań.

Bezosobowy a może z duszą?

Dla wielu osób aplikacje na smartfonach nie mają tej samej duszy, co tradycyjne kalendarze papierowe. Niby w wielu z nich istnieje sporo możliwości personalizacji, włącznie z przypisywaniem grafiki do dni i zajęć, ale nie każdemu to wystarcza. Wciąż są w końcu ludzie, którzy związani ze swoim kalendarzem czują się dopiero, kiedy rzeczywiście mogą w nim notować, bazgrać i rysować. Aplikacja im tego, niestety, nie umożliwi.

Pasywny czy aktywny

Z kalendarzem papierowym nie wchodzimy w żadne interakcje – nie przypomni nam on o zadaniach powiadomieniami push ani dźwiękami. Jeśli nie sprawdzimy, czy mamy w nim coś zaplanowane, nie dowiemy się o tym. W przypadku aplikacji wręcz przeciwnie – myślą one za nas, przypominając o wszystkim, co w danym dniu ważne, a czasem nawet zachęcając nas do robienia planów, jeśli na jakiś czas zapomnimy o aktywności w aplikacji.

Categories Ciekawe
https://brittany-crepesandgalettes.com/mandat-z-fotoradaru-w-jaki-sposob-jest-wystawiany/ https://atmlive.pl/rejestracja-motocykla-najwazniejsze-informacje/ https://cream-browser.net/jakie-meble-do-ogrodu-drewniane-wybrac/