TOP

Kolory w małym mieszkaniu

Niezwykle istotny podczas dekorowania wnętrz jest wybór odpowiednich kolorów. Dotyczy to zwłaszcza małych pomieszczeń, które można w łatwy sposób optycznie powiększyć.

Wzory na ścianach

Pionowe pasy na ścianach sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się wyższe, jednak ucierpi na tym jego perspektywa, ponieważ ulegnie pomniejszeniu. Natomiast poziome pasy sprawią, że wnętrze wyda się obszerniejsze.

Zestawienie kolorów

Kolory powinny być dopasowane przede wszystkim do naszych preferencji. Jeśli lubimy intensywne barwy, to właśnie takie wybierzmy. Musimy jednak uważać, aby w jednym pomieszczeniu nie zgromadzić zbyt dużo kolorów, które mogłyby doprowadzić do oczopląsu.

Warto łączyć ze sobą zestawienia neutralnych i spokojnych barw z tymi bardziej intensywnymi.

Stylowym elementem, który pozwoli na uzyskanie głębszej perspektywy każdego wnętrza będzie lustro. Odbite w nim elementy wnętrza sprawią, że przestrzeń jest większa niż w rzeczywistości.

W małych mieszkaniach jednolity kolor ścian można wzbogacić poprzez wybranie kontrastujących z nim mebli, dodatków czy tkanin. Jednolita barwa sprawi, że przestrzeń wyda się bardziej uporządkowana i czysta, jednak aby uniknąć monotonii warto użyć różnych odcieni tego samego koloru.

Przeczytaj również jak urządzić inne małe wnętrza: meble do małego przedpokoju

Categories Dom i Wnętrze