TOP

Komfortowy materac sprzyjający zdrowemu odpoczynkowi

Najważniejszym elementem wyposażenia sypialni bez wątpienia jest materac. To właśnie wygodny, sprężysty materac sprawia, że każdego ranka budzimy się rześcy i wypoczęci. Na materacu nie warto oszczędzać – spanie na źle dobranej, niskiej jakości powierzchni może szybko odbić się na naszym samopoczuciu i kondycji kręgosłupa. O czym należy pamiętać podczas wybierania nowego materaca do swojego łóżka? Sprawdź!

Jak dobrać materac?

Jeszcze do niedawna powszechna była opinia, według której im materac był twardszy, tym lepiej działał na nasz kręgosłup. Dzisiaj ortopedzi obalają krążącą tezę i stwierdzają jednoznacznie: twardość materaca powinna być dostosowana do indywidualnej budowy anatomicznej i nie powinna być ani zbyt twarda, ani zbyt miękka. Głównym zadaniem materaca jest zapewnienie naszemu ciału stabilnej i równomiernej podpory na całej jego długości. Aby zapewnić mięśniom i kręgosłupowi sprzyjające warunki, osoby cięższe powinny wybierać modele twardsze, natomiast osoby o drobnej  posturze zdecydowanie lepiej wyśpią się na bardziej miękkiej powierzchni. Co ważne, długość materaca powinna być o minimum 20 cm większa niż wzrost użytkownika łóżka.

Antyalergiczne materace lateksowe

W ofercie dobrych sklepów znajdziemy wiele modeli o zróżnicowanej budowie wewnętrznej. Podczas wizyty w sklepie warto zrobić mały test i sprawdzić, jaka opcja będzie dla nas najwygodniejsza. Ważne jest, aby struktura materaca umożliwiała cyrkulację powietrza i odparowywanie wilgoci. Alergicy, dla których higiena podczas nocnego wypoczynku ma nadrzędne znaczenie, powinni przyjrzeć się bliżej materacom lateksowym. Materac lateksowy jest sprężysty i harmonijnie dopasowuje się do kształtów ciała, a jednocześnie uniemożliwia rozwój grzybów i bakterii oraz zapobiega gromadzeniu się kurzu w zakamarkach łóżka. Szczególną uwagę warto zwrócić również na materace z pianki termoelastycznej. Nowoczesny materiał reaguje na ciepło ludzkiego ciała, dostosowując do niego swoją formę.

Categories Dom i Wnętrze
aulonfox.com https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ zobacz więcej