TOP

Kot w nowym miejscu

Kot jest zwierzęciem terytorialnym. Każda zmiana miejsca powoduje u niego stres. Dlatego ważne jest, żeby ułatwić mu ten trudny moment.

Najlepiej, gdy przygarnięcie bądź przeprowadzka odbywa się w weekend. Samotność dodatkowo będzie stresować kota. Nie znaczy to jednak, że mamy się narzucać. Należy pozwolić mu znaleźć swoją spokojną kryjówkę. Można jednak usiąść obok niej i jedynie mówić do kota spokojnym, cichym głosem. Blisko miejsca, gdzie kot się schował, należy postawić miskę dla kota oraz kuwetę. Przez 2 tygodnie karmimy tym samym, czym zwierzak był karmiony wcześniej. Jeżeli w ciągu doby kot nie zje, nie załatwi potrzeby albo wystąpią niepokojące objawy, trzeba odwiedzić weterynarza. Jeśli zwierze zostało przygarnięte ze schroniska, można przez dwa tygodnie skorzystać z darmowej wizyty. Jeśli posiadamy już kota rezydenta, czworonogi powinny zostać na początku odizolowane. Pierwsze spotkania należy kontrolować. Używając zabawek lub smakołyków można stworzyć miłe skojarzenia kotów ze sobą.

Najważniejsza jest nasza cierpliwość. Koty nie są tak ufne jak psy, zdobycie zaufania często zabiera więcej czasu. Spokój i przestrzeń na pewno pomogą w nawiązywaniu relacji.

Jeśli nie wiesz jaka miska będzie najlepsza dla Twojego pupila, wejdź na stronę sklepu http://www.zoocentrum24.pl i sprawdź co polecają doświadczeni sprzedawcy!

Categories Ciekawe