TOP

Kupujemy nowe sztućce na stół

Jak sprawić, aby każdy domowy posiłek był wyjątkowy? Poza doskonałymi potrawami na stole warto zadbać również o odpowiednią oprawę – o tę zadbają eleganckie sztućce oraz piękne talerze. Gdzie kupimy dzisiaj wysokiej jakości sztućce? Na co zwracać szczególną uwagę podczas wyboru danego kompletu?

Sztućce dostosowane do potrzeb

Podstawą w kupnie nowego kompletu sztućców jest dopasowanie ilości elementów do naszych potrzeb. Producenci zaoferują nam komplety składające się z 24, 48 lub 68 elementów – takie komplety idealnie sprawdza się zarówno podczas rodzinnych obiadów, czy tez kolacji, na które zapraszamy większą ilość osób. Nie bez znaczenia są tworzywa i materiały: komplet sztućców tworzony jest dzisiaj z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Stal jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem – takie sztućce bez obaw możemy czyścić w zmywarkach domowych. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na profilowanie oraz wyważenie sztućców – projektanci zadbali o to, aby sztućce dobrze leżały w dłoniach i aby samo jedzenie było przyjemnością. Sztućce oferowane są w trwałych walizkach. Warto pamiętać, że jest to doskonały pomysł na prezent – wielu producentów oferuje nam możliwość wygrawerowania inicjałów czy wybranych napisów na sztućcach.

Jak zdobione są komplety sztućców?

Elementem, który zwraca najwięcej uwagi, są zdobienia sztućców. Zestawy zdobione są motywami florystycznymi, jak również deseniami idealnie wpisującymi się w nowoczesne trendy. Wiele z oferowanych kompletów inspirowanych jest stylem skandynawskim czy minimalistycznym – elementy tych kompletów posiadają wydłużone trzonki i wysmukloną linię. Sztućce takie doskonale prezentują się na stołach i tworzą spójną aranżację, kiedy zależy nam na wyjątkowym wyglądzie naszego stołu.

 

Categories Dom i Wnętrze