TOP

Magia dodatków w Twoim wnętrzu

Na naszą ocenę otoczenia wpływa wiele czynników. Najczęściej jednak dostrzegamy drobne szczegóły, które tworzą całościowy obraz wnętrza jako harmonijnej całości lub chaotycznego bałaganu. Dobieranie dodatków do wnętrz jest zatem bardzo istotną sprawą. Warto przy tym zadbać o oryginalność i pomysłowość, a gdyby akcesoria były jeszcze użyteczne i funkcjonalne możemy być pewni, że odnieśliśmy sukces w organizowaniu naszej przestrzeni życiowej. W końcu nie tylko ściany, podłogi i meble tworzą mieszkanie, ale przede wszystkim drobne przedmioty użytku codziennego, które usprawniają nam życie lub po prostu są oryginalnym dodatkiem do codziennych czynności.

Proste i oczywiste formy przedmiotów codziennego użytku, nawet tych najpiękniej wykonanych, nie robią już takiego wrażenia. Obecnie zapanowała moda na ciekawe gadżety o niebanalnych kształtach, które spełniają funkcje nie tylko użytkowe, ale także i estetyczne. Takimi przedmiotami zajmuje się marka Umbra. Znajdziemy w niej różne kategorie przedmiotów – kuchenne, łazienkowe, salonowe czy bardzo użyteczne organizery, które można zastosować w różnych pomieszczeniach. Ramki na zdjęcia, zegary, wieszaki czy naczynia, a to wszystko w niezwykle oryginalnych formach i pięknym wykonaniu.

Akcesoria kuchenne od zawsze miały za zadanie usprawnić pracę w tym pomieszczeniu. Projektanci Umbry zadali sobie jednak wiele trudu, aby jednocześnie przedmioty te uatrakcyjniały „kuchenną rzeczywistość” nie tracą przy tym swojej funkcjonalności. Dzięki temu nie trzeba już chować po szufladach otwieraczy, tarka do sera staje się funkcjonalna, a gąbka znajduje swoje miejsce, a przy tym wygląda jak ciekawy dodatek. To właśnie za sprawą ciekawej formy te wszystkie przedmioty od dziś stają się ozdobą każdej kuchni.

Również naczynia projektowane tu są z pomysłem, dbałością o szczegóły i zachowaniem nowoczesnego wyglądu oraz funkcjonalności. Zestawy do przystawek to prawdziwe ozdoby na organizowanych przyjęciach. Składają się z kilku ceramicznych półmisków np. składających się w koło ustawionych na eleganckiej drewnianej tacy. Nawet solniczka i pieprzniczka zaprojektowane w Umbra zaskakują formą, elegancją i precyzją wykonania.

Jeśli ktoś szuka oryginalnych przedmiotów do salonu również się nie zawiedzie. Oryginalne ramki i uchwyty na zdjęcia wyeksponują wszystkie wspomnienia a ciekawe figurki posłużą np. jako stojaczki do przechowywania drobnej biżuterii. To bardzo elegancki i ozdobny sposób na zorganizowanie sobie przestrzeni.

Łazienka też może stać się miejscem wyjątkowym, o unikalnym charakterze. Zestawy akcesoriów łazienkowych nawiązujące do morza już dawno wyszły z mody. Teraz warto zaopatrzyć łazienkę w ciekawe formy, dodatki w mocnych, wyróżniających się kolorach lub ciekawe połączenie materiałów, z których wykonane są akcesoria.

Sposobów na urządzenie się w ciekawy i modny sposób jest naprawdę wiele. Często nie trzeba wydawać majątku na najmodniejsze meble, lub przemalowywać ścian co sezon żeby nadążyć za trendami. Warto postawić na dodatki. Ich zakup to stosunkowo niewielka kwota, a umożliwia praktycznie nieskończoną ilość możliwości. A kiedy już znudzi nam się zestaw łazienkowy w kolorze soczystej zieleni lub akcesoria kuchenne w kształcie okularów, można je bez problemu schować do szafki i zastąpić innymi, równie ciekawymi dodatkami.

Categories Dom i Wnętrze