TOP

Meble dziecięce i młodzieżowe

6h5m3wmjPokój dziecięcy to miejsce, które ma służyć do wypoczynku, nauki, zabawy oraz spokojnego snu, dlatego meble dziecięce i młodzieżowe wyposażone są w  nowoczesne rozwiązania pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni tak, aby dziecko miało odpowiednią dla siebie przestrzeń. Urządzając pokój dla swojego dziecka należy pamiętać, że układ przestrzenny, wyposażenie i wystrój stale się zmieniają.

Meble dziecięce – jakie najlepiej wybrać?

Najmłodsze dzieci, do wieku szkolnego bardzo dobrze czują się spędzając czas blisko swoich rodziców, tj. rysując przy kuchennym stole, bawiąc się zabawkami w pokoju dziennym itp. Jednak dzieci w wieku szkolnym lubią czasami przebywać w samotności lub ze swoimi kolegami i koleżankami we własnym pokoju. Dlatego meble dziecięce muszą być dobrane tak, aby dzieci miały dla siebie odpowiednią przestrzeń do zabawy. Najlepiej spojrzeć na pokój dziecka jak na trójwymiarową bryłę, wtedy od razu lepiej uda Ci się ustawić wszystkie meble. Muszą one być odpowiednio dobrane, a co najważniejsze na poziomie, który nie będzie dziecku sprawiał problemów, aby z nich korzystać. Najlepiej zainwestować w regulowane meble dziecięce, dzięki temu że biurko będzie miało możliwość zmiany wysokości, unikniemy problemów dziecka z prawidłową postawą. Podobna kwestia dotyczy krzesła, inwestycja w tego rodzaju rozwiązania jest nieco droższa, ale tego typu meble będą służyły dziecku przez wiele lat. W pokoju małego dziecka powinno znaleźć się również pudełka zabawki, jak półki i regały na książki.

Warto przemyśleć kupno mebli także pod kątem ich konstrukcji, warto zainwestować w rozwiązania które pozwalają dziecku na wymyślanie dodatkowych zastosowań, dzięki temu można rozwijać jego zdolności logicznego myślenia, zdolności manualnych i koordynacji ruchowej. Rozwój wyobraźni, nie może być blokowany zasadami umeblowania stosowanymi przez dorosłych, które notabene panują w reszcie domu.

Meble młodzieżowe – jakie najlepiej wybrać?

Pokój starszego dziecka, już zupełnie odrywa się od koncepcji rodziców. Młodzież chce mieć pokój wyposażony według swoich zasad. Aranżacja pokoju nastolatka powinna odzwierciedlać jego indywidualność, zainteresowania, sprzyjać odpoczynkowi oraz nauce. Meble dla młodzieży dają wiele możliwości, bez względu na metraż pokoju. Jednak rodzic nie może zapomnieć o najważniejszej sprawnie, mianowicie wszystkie zmiany, nowości muszą być konsultowane z nastolatkiem – to będzie jego królestwo, i musi się dobrze w nich czuć.

Wiadomo, że małe dzieci najczęściej nie mają żadnych wymagań co do swojego pokoju, jednak starsze dzieci oraz młodzież chce mieć wpływ na miejsce w którym spędza tak dużo czasu. Dzieciaki najczęściej mają już koncepcję wystroju własnego wymarzonego pokoju, dlatego trzeba pamiętać, aby z nimi rozmawiać, i wszelkie sugestie brać pod uwagę. To nie my będziemy mieszkać w tym pokoju, więc meble dziecięce lub młodzieżowe muszą być wybierane w konsultacji z naszymi pociechami.

Artykuł można znaleźć po następujących hasłach:
meble dla młodzieży, meble młodzieżowe, meble dziecięce, tanie meble młodzieżowe, mebloscianki młodziezowe

Categories Dom i Wnętrze