TOP

Meble tworzone na wymiar – co warto o nich wiedzieć?

Wiele osób zastanawia się, jaka jest różnica pomiędzy meblami gotowymi, a tworzonymi na wymiar. Obecnie nie mamy większych problemów z dopasowaniem gotowych mebli do danych pomieszczeń, mimo tego większość z nas nadal wybiera meble tworzone na wymiar. Jakie mają zalety? Czy są warte swojej ceny?

Meble kuchenne – meble do zadań specjalnych

Meble kuchenne (w tym także kafle, tapety, laminaty) powinny być dopasowane do specyficznych warunków panujących w tym pomieszczeniu. Każda powierzchnia narażona będzie na działanie wysokich temperatur, wilgoci, silne zabrudzenia. Warto przyjrzeć się z bliska meblom, które chcemy wstawić właśnie tam. W przypadku mebli kuchennych tu także do wyboru mamy meble gotowe i meble kuchenne na wymiar. Bez względu na wielkość pomieszczenia meble na wymiar okażą się znacznie lepszym rozwiązaniem. Dlaczego?

Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Przechowujemy w niej zastawę stołową, ale również garnki, gadżety niezbędne do gotowania, kubki, sztućce i wiele innych. Istotne jest wypełnienie przestrzeni w taki sposób, aby zapewniała jak najwięcej miejsca do przechowywania, a jednocześnie nie wpływała na komfort użytkowania.

Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Podstawą jest wybranie odpowiednich materiałów – w większości przypadków meble na wymiar tworzone są z grubych płyt meblowych. Ich wnętrze to sprasowane wióry, elementy drewniane, korek. Na wierzch takiej płyty kładziony jest laminat. Laminaty powinny być odporne na uszkodzenia, posiadać spójną strukturę, aby bez trudu zmywać z nich powierzchniowe zabrudzenia. Podobnie ma się sprawa z uchwytami – niech będą poręczne i wykonane z materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Kupno mebli na wymiar pozwala na swobodne dopasowywanie elementów do wybranych frontów szafek.

Categories Dom i Wnętrze