TOP

Monitoring dla osiedli i zabudowy deweloperskiej

Wiele osób kupując wymarzone mieszkanie zakłada, iż będzie to nie tylko sprawdzona inwestycja, ale także, że okolica będzie bezpieczna i spokojna. Owo bezpieczeństwo i komfort mieszkania zapewnia monitoring zamieszczony na budynkach deweloperskich.

Opcja nie tylko dla bogaczy

Monitoring w obecnym czasie robi furorę, nie tylko w przypadku firm, ale i osób indywidualnych. Jednakże problem powstaje, gdy inwestujemy ogromne pieniądze w mieszkanie na rynku pierwotnym i kupując je nie mamy pewności, czy okolica jest należycie chroniona. Wielu deweloperów zapomina, że system monitoringowy powinien być częścią wyposażenia ogólnego budynku, szczególnie, że rzadko są to osiedla typowo zamknięte. Nie ma tam bramy, które dają podstawy na swobody wjazd czy wtargnięcie osób postronnych.

Nie chce mieszkać tam, gdzie nie czuje się bezpiecznie

Osiedla deweloperskie są z racji swego położenia narażone na obecność osób niepożądanych. Czasem osiedle takie jest budowane zaledwie kilkaset metrów od centrum miasta, lub też przeciwnie, jest usytuowane na jego obrzeżach, na terenach zielonych, gdzie raczej nie ma ograniczeń co do swobody poruszania się. Nikt nie zapewni nam, że teren osiedla nie zostanie wykorzystany w niewłaściwych celach. Przykładem może być osiedle deweloperskie, które usytuowane jest niedaleko stadionu piłkarskiego. Mieszkańcy skarżą się niejednokrotnie, że po meczach odbywały się tam „ustawki kiboli” oraz wiele kibiców udawało się w to miejsce, aby uczcić zwycięstwo swej ulubionej drużyny. Bywały ekscesy alkoholowe, zaśmiecanie, akty wandalizmu czy napady rabunkowe i pobicia mieszkańców osiedla. Mimo, iż jest to zabudowa o podwyższonym standardzie, to jednak nie można uznać, że nie ma tu potrzeby instalacji systemu monitorującego wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Podziemny garaż bez monitoringu – ułatwienie dla działania przestępców

W wielu kondygnacjach budynków bez monitoringu, zamkniętych, ciemnych i ogólnie położonych w dolnych łatwiej jest się ukryć. Nie ma problemu, aby ktoś przedostał się do podziemnego garażu, czasem przez przypadek, a czasem z winy samego właściciela mieszkania, który wpuszcza do budynku wszystkich o to proszących.W garażach łatwo jest kogoś nastraszyć, odebrać mu portfel czy dokonać napaści seksualnej. Garaż w godzinach porannych i południowych rzadko jest odwiedzany, gdyż wiele osób w tym czasie pracuje.

Co daje monitoring w takim miejscu?

Monitoring na osiedlu deweloperskim pomaga w utrzymaniu tam należytego porządku i spokoju. Wszelkie wizyty osób postronnych są szczególno rejestrowane. A co za tym idzie nie ma możliwości, aby ktoś ukrył się w zakamarkach budynku. Redukuje się przez to takie zdarzenia jak: napady rabunkowe, napaści seksualne, bójki, dewastację mienia czy wandalizm.

Monitoring dla dewelopera to korzystne rozwiązanie, zapewnia komfort i bezpieczeństwo osób mieszkających w budynkach należących do niego. Ale to nie wszystko. System ten odstrasza potencjalnych sprawców i nie dopuszcza do sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu mieszkańców.

 

Opracowanie https://ivel.pl/

Categories Ciekawe