TOP

Możliwości związane z programem Mieszkanie dla Młodych

Program Mieszkanie dla Młodych to doskonała okazja dla osób pragnących zakupić swoje pierwsze mieszkanie. Nie jest tajemnicą, iż polski rynek mieszkaniowy przeżywa obecnie spore problemy, głównie związane z brakiem zainteresowania z powodu na wysokie ceny za metr kwadratowy.

MdM – odpowiedź na problemy na rynku nieruchomości?

Sytuacja sięgnęła poziomu, w którym osoby zainteresowane mieszkaniem wolą przeczekać, nawet przez kilka lat, na potencjalne zmiany na rynku nieruchomości. Wszystko to zmusiło polski rząd do działania. Od wielu lat trwały prace nad programem dofinansowania kierowanym do młodych osób, które pragną zakupić swoje pierwsze mieszkanie. Obecnie program ten pomógł już dziesiątkom tysięcy młodych osób, które przy jego pomocy były w stanie dodatkowo finansowanie kupno nieruchomości.

Na jakich zasadach opiera się ten program? W jakich sytuacjach może być wykorzystywany? Czy stanowi realną pomoc dla kupujących?

Program Mieszkanie dla Młodych to przede wszystkim program ograniczony konkretnymi obostrzeniami. Kierowany jest do osób o konkretnym wieku, spełniających wymóg nieposiadania domu czy mieszkania czy też bycia ich współwłaścicielem. Program zakłada pomoc finansową w ograniczonym zakresie, jednak przy spełnieniu konkretnych warunków możliwe jest dofinansowanie rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Kto najczęściej korzysta z programu Mieszkanie dla Młodych?

Liczne statystyki wskazują, iż wśród najczęstszych beneficjentów programu przodują przede wszystkim rodziny z jednym dzieckiem oraz single. W przypadku tych pierwszych kupno mieszkania wymusza niejako sytuacja – fakt posiadania dziecka przyspiesza decyzję o większej samodzielności i podnosi chęć posiadania własnego, niezależnego lokum.

W przypadku singli motywacja do skorzystania jest inna. Przede wszystkim zazwyczaj są to osoby zarabiające kwoty znacznie przekraczające ponad średnią krajową. Osoby te pragną całkowitej niezależności oraz zainwestowania w coś, co w przyszłości może okazać się doskonałym zabezpieczeniem finansowym. Single zazwyczaj nie są popychani do kupna mieszkania poprzez sytuację życiową. Zazwyczaj jest to niezależna decyzja.

Wartą odnotowania grupą są również rodziny wielodzietne, w których znajduje się troje dzieci lub więcej. Ilościowo takich rodzin wnioskujących nie jest wiele, jednak ze względu na duże dopłaty do mieszkania chętnie korzystają one z pomocy przy kupnie większego mieszkania.

Dowiedz się więcej na portalu mieszkaniedlamlodych.pl

Categories Dom i Wnętrze
http://nederland-oeso.org/rzeczy-potrzebne-dla-poczatkujacego-jezdzca/ https://artexint.com.pl/akcesoria-dla-konia-na-jakie-produkty-warto-postawic/ https://digital-system.pl/jak-rozpoczac-przygode-z-hippika/