TOP

Myśl ekologicznie – także na zakupach

Był czas, kiedy z określeniem ekolog kojarzył się zarośnięty pan, który spędza wolne chwile, przykuwając się łańcuchem do skazanych na wycinkę drzew. Na szczęście w naszym myśleniu sporo się zmieniło. Teraz bycie eko jest w modzie, a oświadczenie, że segreguje się odpady nie sprawia, że ludzie wokół wymownie pukają się po głowach.

Myśl ekologicznie na zakupach

O tym jak ważne jest ekologiczne podejście do życia chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Niestety, wciąż jednak nie wszyscy myślą na zakupach o naszej planecie. A pomyśleć, że żeby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko, wystarczy naprawdę niewiele.

Precz z plastikami

Po pierwsze, jeśli jeszcze jakimś cudem tego nie zrobiłeś, musisz wyeliminować wciąż, o zgrozo, popularne plastikowe jednorazówki. Torby plastikowe mogą rozkładać się nawet kilkaset lat, a to wcale nie jest ich najgorsza wada. Są one także śmiertelnym zagrożeniem dla stworzeń zamieszkujących oceany. Chyba nie trzeba więcej powodów, by zamienić je na torebki ekologiczne?

Kupuj lokalnie

Towary podróżujące w ciężarówkach-chłodniach przez pół świata przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń powietrza. Nikogo nie zachęcamy, żeby rezygnował z nierosnących w naszym kraju pomarańczy, bo sami kochamy pomarańcze, ale namawiamy, by zawsze gdy to tylko możliwe wybierać produkty wytwarzane lokalnie.

Wybieraj opakowania zdatne do recyklingu

Wybierając produkty, nie sprawdzaj tylko tego, gdzie zostały wytworzone. Rzuć też przy okazji okiem na to, z jakich materiałów wyprodukowano ich opakowania – i wybieraj te, które nadają się do recyklingu. Środowisko naturalne naprawdę podziękuje ci za twój rozsądek i mądre wybory.

Categories Ciekawe
https://ccf-cccv.org/okna-do-klasycznych-rezydencji-co-wybrac/ https://hellheaven.pl/przeszklenie-eclaz-wpusc-wiecej-swiatla-do-swojego-domu/ https://gethotels.pl/nowoczesne-garnki-stalowe-co-warto-o-nich-wiedziec/