TOP

Na co zwrócić uwagę wybierając porządny podkład na materac?

Na rynku jest bardzo wiele rzetelnych firm, które oferują wysokiej jakości podkłady na łóżko, dlatego też wybranie tych najlepszych modeli może być naprawdę sporym wyzwaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą kupić niezawodny podkład na materac, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na jakie parametry zwrócić uwagę.

Praktyczność i wygoda w użytkowaniu

Dobre podkłady na łóżko powinny być szybkie i proste w zakładaniu/zdejmowaniu. W przypadku dużych materacy założenie niektórych podkładów może być sporym wyzwaniem. Do niektórych modeli wymagana jest obecność dwóch osób, dlatego też warto poważnie przemyśleć swój wybór. Pamiętać należy również i o tym, że podkład na materac może nieco skurczyć się po praniu. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto kupić nieco większy podkład nieprzemakalny na materac, który będzie służyć przez wiele długich lat użytkowania.

Podkłady z pełnym obszyciem

Warte polecenia są podkłady, które nakładane są nie tylko na materac z góry, ale także po bokach. Mowa tutaj oczywiście o podkładach z pełnym obszyciem, które biją rekordy sprzedaży. Jest to najlepsza alternatywa dla zwykłych podkładek, które przypominają tradycyjne prześcieradła.

Sposób czyszczenia

Oryginalny podkład nieprzemakalny na materac powinien być również łatwy w pielęgnacji i czyszczeniu. Przed zakupem nowego modelu podkładu na materac, warto dokładnie sprawdzić w jakiej temperaturze można go prać. Najcięższe zabrudzenia można usunąć jedynie w wysokim temperaturach, dlatego też warto postawić na materiały, które są do tego przystosowane. Najlepsze jakościowo podkłady na łóżko można poddawać nawet profesjonalnej sterylizacji w temperaturze 120 stopni. Niektóre modele przeznaczone są z kolei jedynie do pralni chemicznych.

Podkłady na materac dla alergików

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby sprawdzić również czy dany podkład nie posiada żadnych alergenów. Osoby, które mają mniejsze lub większe problemy z kurzem i roztoczami powinny postawić na antyalergiczne materiały, dzięki czemu nie będzie problemów z zasypianiem. Podkłady tego typu powinny być prane w bardzo wysokich temperaturach, dzięki czemu będzie można pozbyć się wszystkich roztoczy, bakterii i wirusów.

Categories Dom i Wnętrze