TOP

Najwięcej bankrutów pochodzi z Mazowsza

Średnio co czwarta osoba, która ogłosiła w zeszłym roku upadłość konsumencką, pochodzi z Mazowsza. Co więcej to także mieszkańcy tego regionu odpowiedzialni są za prawię połowę kwoty kredytów wszystkich bankrutów.

Statystyczny bankrut

Statystycznie upadłość konsumencka najczęściej ogłaszana jest przez osoby w wieku od 36 do 45 lat. Co ciekawe, w zeszłym roku to kobiety z możliwości sądowego ogłoszenia upadłości korzystały częściej niż panowie.
A jak sytuacja wyglądała w poszczególnych województwach?

Najwięcej bankrutów na Mazowszu

W zeszłym roku w województwie mazowieckim 546 osób ogłosiło upadłość konsumencką. To aż 25,8 wszystkich upadłości w kraju! Dla porównania, w kolejnym na liście województwie śląskim wniosków o upadłość było tylko 230 (10,9 proc. całości).
Co więcej dysproporcja jest także wyjątkowo wyraźna na poziomie udziału procentowego w ogólnej kwocie kredytów. Dla pierwszego na liście województwa mazowieckiego wynosił on 46,5 proc., natomiast dla śląskiego zaledwie 7,6 proc.

Jeśli brać kredyt, to tylko w opolskim

Dla porównania najmniejszą liczbę upadłości ogłoszono w województwie opolskim – było ich tylko 23, co stanowi 1,1 proc. udziału procentowego w liczbie upadłości.

Categories Biznes
Szafka łazienkowa z lustrem Sypialnia z szafą Kuchnie otwarte na salon