TOP

Narzędzia do drewna – gdzie kupić i ile kosztują?

Narzędzia do drewna – gdzie kupić i ile kosztują?

To, jakie narzędzia do obróbki drewna wybrać, zależy od tego czy jest się amatorem, potrzebującym ich tylko na własne, domowe potrzeby, czy zawodowym stolarzem. Gdzie można znaleźć takie narzędzia i ile kosztują?

Narzędzia do obróbki drewna – gdzie kupić?

Narzędzia do drewna można znaleźć zarówno w sklepach typowo budowlanych jak i w zwykłych hipermarketach. Należy jednak pamiętać, że w hipermarketach znajdziemy jedynie podstawowe narzędzia, które powinny znajdować się w każdym domu. Profesjonalnych narzędzi trzeba już szukać w sklepach z artykułami budowlanymi. Dziś jednak nawet takie rzeczy można znaleźć i kupić przez internet. Wiele różnych narzędzi jest dostępnych na Allegro czy Ceneo.pl.

Ile kosztują narzędzia do drewna?

Podstawowe narzędzia nie są bardzo drogie, jednak chcąc zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt, należy liczyć się ze sporym wydatkiem. Przykładnica kątowa na allegro kosztuje 615 zł. Imadła potrzebne do ustabilizowania przycinanego elementu kosztują od kilkudziesięciu do stukilkudziesięciu złotych. Cena pił zależy od ich rodzaju. Ręczne będą tańsze od elektrycznych, a ceny elektrycznych kształtują się w okolicach kilkuset złotych, Dłuta sprzedawane są zazwyczaj w zestawach. Koszt zestawu zależy od ilości dłut w zestawie. Zestawy trzech dłut potrafią kosztować nawet tylko kilkanaście złotych, za to ceny większych zestawów mogą sięgać już nawet powyżej 100 zł. Ceny szlifierek kształtują się w przedziale 100-200 zł. Bardzo kosztownym zakupem, zarezerwowanym raczej dla zawodowych stolarzy są frezarki. Kosztują zazwyczaj ponad 2 tys. zł. Zdecydowanie tańsze są frezy. Frez do drewna jest częścią roboczą frezarki i w porównaniu do ceny frezarki jest bardzo tani. Prosty frez do drewna kosztuje od kilku do około 10 zł, natomiast inne typy frezów kosztują do 20 zł. Frezy można nabyć również w zestawach, których ceny wynoszą kilkadziesiąt złotych.

Mimo że niektóre narzędzia mogą kosztować sporo, warto je nabyć i robić pewne rzeczy samodzielnie. Można w ten sposób zaoszczędzić, bo usługi fachowców bywają dużo droższe. Rezygnacja z usługi fachowca nie tylko sprawi, że zostanie więcej w portfelu, ale da ci radość i satysfakcję z tego, że potrafisz coś zrobić od początku do końca sam.

Categories Ciekawe