TOP

Niewielka kuchnia – jak ją urządzić?

Niewielkie kuchnie uważane są za problematyczne – niewielka ilość miejsca sprawia, że konieczne jest wykorzystanie ścian oraz oszczędność w kupowaniu kolejnych przedmiotów ADG/RTV. Nie jest jednak zasadą, że takie kuchnie nie będą posiadać swojego uroku. Niewielkie kuchnie można urządzić ze smakiem i sprawić, aby każda chwila w nich spędzona była idealna!

Klasyczne meble w kuchni

Klasyczne meble kuchenne kojarzone są z ciężkimi, drewnianymi powierzchniami. To na szczęście odeszło w niepamięć – obecnie klasyczne meble kuchenne to przede wszystkim wysokiej klasy materiały oraz wykorzystanie ciekawych rozwiązań i deseni. Niewielka kuchnia będzie pięknie podkreślała elegancki charakter tego rodzaju mebli. Wybierajmy meble o jasnych kolorach – dzięki nim uda nam się nieco powiększyć pomieszczenie optycznie. Dodatkowo gładkie fronty będą odbijały światło – to także niewielki trik, który wspomoże „powiększanie” kuchni.

Niewielka ilość miejsca zmusza nas do szukania nietypowych rozwiązań. Bez wątpienia takimi są szafki wieszane na ścianach aż po sam sufit. Dzięki nim uda się nam uzyskać sporo wolnej przestrzeni do przechowywania garnków, przypraw, słoików i innych.

Siła dodatków!

Kuchnie ładne to kuchnie w dodatkami!. W przypadku niewielkich pomieszczeń kuchennych trzeba być jednak czujnym -ich zbyt duża ilość sprawi, że kuchnia stanie się przepełniona i nie będziemy czuli się tam komfortowo. W przypadku kiedy w kuchni znajduje się niewielki stół zadbajmy o to, żeby znajdowały się na nim podkładki. Na blacie kuchennym możemy umieścić niewielki stojak na filiżanki czy kubki. Świetnym rozwiązaniem jest też zawieszenie listwy, który będzie imitował wieszak. Na nim także można powiesić filiżanki. Nie zapominajmy także o serwetkach – odpowiednio dobrane ożywią wnętrza.

Categories Dom i Wnętrze