TOP

Nowoczesne rozwiązania w każdym domu

Mieszkanie powinno być funkcjonalne – wiedzą o tym przede wszystkim mieszkańcy blokowych mieszkań. Zagospodarowanie każdego kąta może jednak sprawić, iż pomieszczenia staną się przytłoczone i ciężkie wizualnie. Warto zaplanować mieszkanie w taki sposób, aby spełniało nasze wymagania, ale jednocześnie aby nie straciło na swoim wyglądzie. Jak to zrobić? Przede wszystkim warto wykorzystać nowoczesne rozwiązania, które pomogą oszczędzić powierzchnię.

Każda wnęka się liczy!

Najlepszym sposobem na chowanie rzeczy używanych doraźnie (np. deska do prasowania, miednice) jest wykorzystywanie wnęk oraz szczelin między meblami. Warto pamiętać o tym podczas kupowania mebli – pozostawienie niewielkiej przestrzeni między ścianą a szafą czy komodą. Takie schowki można planować również w przypadku mebli tworzonych na wymiar – kiedy stolarz zbiera wymiary zwróćmy uwagę, aby zostawił nieco wolnej przestrzeni na konkretne przedmioty.

Odpowiednia aranżacja szaf

Również szafa może zostać zaaranżowana tak, aby mieściła jeszcze więcej rzeczy – wszystko zależy jedynie od naszego pomysłu! Obecnie wiele firm oferuje szafy, w których wnętrze zaprojektować można samodzielnie. Producenci najczęściej pokazują, jakie elementy dodatkowo można umieścić we wnętrzu, oferując nie tylko dodatkowe przegrody, ale i elastyczne, materiałowe, wiszące półki dodatkowe (idealne na bieliznę). Wiele firm oferuje także materiałowe, usztywnione szufladki o różnorodnych rozmiarach – są one idealnie dopasowane do parametrów wnętrza szafy, oferowanej przez producenta.

Funkcjonalne kuchnie

Czym odznaczają się nowoczesne meble kuchenne? Z pewnością wykorzystaniem nowych trendów. Najczęściej spotykane to gładkie, błyszczące powierzchnie oraz rezygnacja z klasycznych uchwytów. Zamiast nich szafki i szuflady otwierają się po ich dociśnięciu. Takie rozwiązanie okaże się doskonałe w kuchniach minimalistycznych, gdzie ważny jest każdy detal. Tu też warto zwrócić uwagę na możliwość zwiększenia pojemności szafek kuchennych – pomogą w tym liczne koszyki, przegrody, zamykane słoje dopasowane idealnie do siebie. W funkcjonalnej kuchni nie może też brakować odpowiedniego oświetlenia (najlepiej punktowego) oraz wystarczającej ilości gniazdek elektrycznych.

W kuchniach nie powinno zabraknąć sprzętów takich jak czajnik bezprzewodowy, ekspres. Kiedy do dyspozycji mamy niewiele miejsca, szukajmy tych przedmiotów w nietypowych, niewielkich rozmiarach.

Categories Dom i Wnętrze